Duda narzeka na UE i zdradza, co mu się nie podoba. Nawiązał do demokracji

Andrzej Duda powiedział, co myśli o Unii Europejskiej.
Andrzej Duda powiedział, co myśli o Unii Europejskiej. Fot. Maciej Jaźwiecki / Agencja Gazeta
Unia Europejska powinna być bardziej demokratyczna – stwierdził Andrzej Duda. Prezydent podczas spotkania z mieszkańcami Ostrowa Wielkopolskiego wspomniał też o działaniach Rady Europejskiej i Parlamentu Europejskiego oraz podziękował Polakom za wysoką frekwencję w ostatnich eurowyborach.


Andrzej Duda nowy tydzień rozpoczął od spotkania z mieszkańcami Ostrowa Wielkopolskiego. Prezydent wykorzystał tę okazję, by przypomnieć, w jakim kierunku jego zdaniem powinna zmierzać Unia Europejska. – Powinna się reformować, żeby być skuteczniejsza, lepsza, bardziej przyjazna mieszkańcom Europy – wyjaśniał.

Jednocześnie Duda wskazał, że UE musi być bardziej demokratyczna. – Tego dzisiaj wymagać należy od europejskich instytucji i europejskich polityków – mówił.

Ponadto prezydent nawiązał do poszczególnych unijnych instytucji. – Moim osobistym przekonaniem i marzeniem jest to, żeby takie instytucje UE były wzmacniane - Rada Europejska i Parlament Europejski, bo tam jest nasza demokratycznie wybrana reprezentacja i to one powinny mieć w Unii jak największą siłę – przekonywał.

Prezydent postanowił też docenić frekwencję w majowych wyborach do PE. – Jestem z państwa bardzo dumny, że pokazaliście Europie, naszym sąsiadom i innym społeczeństwom, że Polacy biorą nie tylko swoje, ale także i europejskie sprawy odważnie w swoje ręce – wskazywał.

źródło: Polsat News
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
DADHERO.PL 0 0Nie wiesz, co to emocje, jeśli nie byłeś przy porodzie. Spróbuj mnie przekonać, że jest inaczej

POZNAJ DADHERO.PL

0 0Tata po szwedzku. Gdy zobaczyłem, jakimi super ojcami są Szwedzi, z początku nie mogłem uwierzyć
0 0Ruszamy z dadHERO.pl, lifestyle'owym serwisem dla ojców
0 0Wynik KO z Białegostoku to lekcja dla całej opozycji. Oto człowiek, który zrobił najlepszą kampanię