Uwaga: już dzisiaj zrobi się absurdalnie gorąco. IMGW wydaje ostrzeżenia i to nie tylko przed upałem

We wtorek do Polski wracają upały.
We wtorek do Polski wracają upały. Fot. Ventusky.com
Po kilku dniach "ochłodzenia" do Polski wracają upały i to w najbardziej niebezpiecznym wydaniu. W części regionów Polski będą obowiązywać ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed wysoką temperaturą. Synoptycy IMGW spodziewają się też burz i gradu.


Ostrzeżenia drugiego stopnia wydano dla województw zachodniopomorskiego (w środę nawet 33 stopnie), lubuskiego (do 34 kresek), wielkopolskiego (34 kreski), dolnośląskiego (34 stopnie), opolskiego (34 stopnie), śląskiego (34 stopnie), mazowieckiego (do 33 stopni) oraz łódzkiego (także do 33 stopni).

Ponadto alerty pierwszego stopnia pojawiły się w regionach górskich województwa dolnośląskiego – to powiaty kłodzki, wałbrzyski, miasto Wałbrzych, kamiennogórski, jeleniogórski, miasto Jelenia Góra, lubański oraz lwówecki.

Co ważne, w najbliższych dniach może też zagrzmieć, nie można wykluczyć także gradu. Już w środę mogą obowiązywać ostrzeżenia przed burzami w województwach kujawsko-pomorskim i pomorskim, a przed burzami z gradem w województwach lubelskim, mazowieckim, warmińsko-mazurskim, podlaskim i pomorskim.

źródło: TVN Meteo
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...