"On jest w Brukseli passe". Czarnecki uważa, że Tusk nie będzie nowym szefem KE

Ryszard Czarnecki nie daje Donaldowi Tuskowi najmniejszych szans w Komisji Europejskiej
Ryszard Czarnecki nie daje Donaldowi Tuskowi najmniejszych szans w Komisji Europejskiej Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta
Kto będzie nowym przewodniczącym Komisji Europejskiej? Zdaniem Ryszarda Czarneckiego na pewno nie Donald Tusk. O kandydaturze Polaka do KE ma się wręcz w Parlamencie Europejskim w ogóle nie rozmawiać.


Ryszard Czarnecki znowu pojedzie do Brukseli, ale łatwo nie było. Po wyborach do Parlamentu Europejskiego w maju polityk PiS nie mógł bowiem od razu świętować sukcesu – pierwsze sondaże wskazywały, że polityk nie zdobędzie mandatu. Na szczęście dla Czarneckiego sondaże się pomyliły.

Jako nowy-stary europoseł Czarnecki postanowił ocenić szanse Donalda Tuska – po zakończeniu jego kadencji w Radzie Europejskiej – na zostanie nowym szefem Komisji Europejskiej, o czym pisała chociażby "Rzeczpospolita". Zdaniem polityka to bujda na resorach.

– Kiedyś w Polsce popularnością cieszył się satyryczny tygodnik "Szpilki". Jeżeli chciałby pan go wznowić, można zacząć od wątku Tuska jako szefa Komisji Europejskiej. A mówiąc bardziej serio, nikt nie rozpatruje go dzisiaj w mniej lub bardziej oficjalnych rozważaniach na ważne stanowiska – Donald Tusk jest w Brukseli "passe" – powiedział Czarnecki w wywiadzie dla WP.


Zdaniem polityka PiS Tusk "nawet nie tyle przegrał, co w ogóle nie był brany pod uwagę w nowym rozdaniu". A medialne doniesienia to efekt... "skuteczności PR-u Donalda Tuska i jego ekipy, który jak widać potrafi czasem zainteresować sobą dziennikarzy w Polsce w kontekście surrealistycznych w praktyce planów politycznych".

– Raz jeszcze podkreślam, w Europarlamencie na korytarzach ten temat nie istnieje, zejdźmy na ziemię – powtórzył europoseł.

Czarnecki stwierdził również, że stanowisko Niemiec, Francji i Włoch w kwestii nowych osób u władzy w Unii Europejskiej najprawdopodobniej zostanie uzgodnione na szczycie G20 w Japonii. – Na szczycie unijnym w niedzielę – moim zdaniem – możemy już poznać nazwisko prawdziwego kandydata na szefa KE – wyjawił członek PiS.

Kto zdaniem Czarneckiego ma szanse? To Francuz Michel Barnier, negocjator warunków brexitu, komisarz w Komisji Europejskiej ds. rynku wewnętrznego i usług. – On nigdy, w przeciwieństwie do innych oficjeli, nie atakował naszego państwa – uzasadnił swój wybór Czarnecki.

źródło: WP
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
ELIZA MICHALIK 0 0Czas rozpocząć debatę o wielkich winach Kościoła. Zanim fanatycy umeblują nam świat
0 0Nie tylko Taco i Dawid. Ci polscy artyści też mogą zapełnić Stadion Narodowy-wspomnicie nasze słowa
DADHERO.PL 0 0Centralę brytyjskiego wywiadu MI6 zamieniono na... No, moi drodzy, tak trzeba żyć!

DADHERO.PL

0 0Nie masz pojęcia, jak wychować swoją córkę? Tato, oto 10 złotych rad specjalnie dla Ciebie
0 0Dobry zegarek nie musi być "Swiss Made". Fajne czasomierze powstają i w innych krajach Europy
Jaguar 0 0Duży, dostojny i w świetnej cenie. Tego SUV-a kupisz już za 1452 zł netto miesięcznie

NA ŚWIECIE

0 0Podobno w domu jest spokój. Do nowego Sejmu weszli ojciec oraz syn – i są w różnych partiach!
0 0"Jestem skłonny startować w wyborach na szefa PO". Pierwszy polityk rzuca wyzwanie Schetynie
MOTO 0 0Czy McLaren naprawdę jest tak kosmiczny, jak wygląda? W środku od razu zaskakuje jedna rzecz
POPKULTURA 0 0Zepsuliście mi serial, na który czekałam! "Batwoman" miała być hitem, a jest porażką