Wszyscy kojarzymy go z roli ojca w serialu "Alf". Po walce z chorobą w wieku 75 lat zmarł Max Wright

Zmarł Max Wright - aktor znany z roli ojca w popularnym sitcomie
Zmarł Max Wright - aktor znany z roli ojca w popularnym sitcomie Kadr z serialu "Alf"
"Alf" to jeden z najpopularniejszych seriali z przełomu lat 80. i 90. w naszym kraju. Losy rodzinki, do której dołączył włochaty kosmita, śledziły tysiące Polaków. Max Wright, aktor grający jednego z głównych bohaterów, zmarł w środę we własnym domu.


Wright walczył z nowotworem od 1995 roku. Chłoniaka udało się mu wyleczyć i przez wiele lat nic nie wskazywało na nawrót. W ostatnim czasie choroba znów się uaktywniła. Aktor zmarł w wieku 75-lat w swoim rodzinnym w Los Angeles.

Aktor w Polsce był znany głównie z serialu "Alf", który parodiował "E.T." Stevena Spielberga. Na dachu domu należącego do granego przez niego Williego Tannera rozbił się statek kosmiczny Gordona Shumwaya, czyli A.L.F.-a z planety Melmac. Włochaty przybysz ostrzył sobie pazurki na kota Tannerów (mruczki to jego ulubiony posiłek), co powodowało szereg zabawnych sytuacji.Amerykanie mogli oglądać Max Wrighta w szeregu innych produkcji – mimo choroby w USA był popularnym i pracowitym aktorem. Pojawił się w filmach, m.in. "Żądło II" i "Jeszcze bardziej zgryźliwi tetrycy" oraz produkcjach telewizyjnych, jak np. "The Norm Show, "Buffalo Bill", "The Stand". Występował też na deskach teatru. Karierę aktorską zakończył w 2005 roku.


Kilka lat był bohaterem skandalu obyczajowego, który kłócił się z rolą ojca w "Alfie". "The National Enquirer" opublikował w 2012 roku zdjęcia, na których widać było, jak Wright pali crack i spotyka się z przypadkowo poznanymi mężczyznami na seks.

– Jego życie wymknęło się spod kontroli. Nie przejmował się niczym, nawet tym, że może być narażony na AIDS. Spotykaliśmy się dwa razy w tygodniu, wybieraliśmy bezdomnych mężczyzn, zabieraliśmy do siebie do domu i płaciliśmy im 100 dolarów za seks bez zabezpieczeń. Max zgodził się nawet żebym filmował, jak zabawia się nimi. Oczywiście, wszyscy byliśmy w tym czasie na haju – opowiadał jeden z jego kochanków.

Dodajmy, że obaj aktorzy z głównego zdjęcia do artykułu już nie żyją. W 2016 roku zmarł Mihaly "Michu" Meszaros, który zakładał kostium A.L.F.-a. "Najmniejszy aktor świata" miał 84 cm wzrostu. Pod koniec życia przeżył udar, ale potem miał poważne problemy ze zdrowiem. Pewnego razu przewrócił się i uderzył głową o podłogę. Zapadł w śpiączkę, z której już się nie obudził. Miał 76 lat.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Samiec podszyty lękiem. Prawda o tym, czego boją się polscy faceci
Volkswagen 0 0Ciężarówka jak pociąg? Dzięki tej "elektrycznej" autostradzie nie jest to już science fiction
POLECAMY 0 0Franek Sterczewski zdradza plan na działanie w Sejmie. I opowiada, jak wyglądał "chrzest" w TVP
0 0Tak odpowiedziała na zaproszenie Dudy. Reakcja europosłanki PO zwróciła uwagę bułgarskiej prawniczki
Unum 0 0Nigdy nie mów nigdy. Weź sobie do serca wnioski z tego badania, bo życie pisze różne scenariusze
T-mobile 0 0Tomasz Raczek w serialu Netflixa? Oto dlaczego w tej plotce jest odrobina prawdy