"Suski się zgubił już po drugim wyrazie". Internauci żartują z wpisu Kancelarii Premiera na Twitterze

Kancelaria Premiera zamieściła na Twitterze wyjątkowo skomplikowany komunikat.
Kancelaria Premiera zamieściła na Twitterze wyjątkowo skomplikowany komunikat. Fot. Twitter.com/PremierRP
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów zamieściła na Twitterze wpis, który poruszył internautów. Nie chodzi jednak o to, że zawiera spory ładunek emocjonalny, wręcz przeciwnie. "Bełkot", "nowomowa", "Suski się zgubił po drugim wyrazie" – komentują internauci.


Wpis kancelarii premiera Mateusza Morawieckiego zawiera 27 słów. Wydawałoby się, że tak krótki komunikat musi być klarowny, jednak internauci zwrócili uwagę na to, że wcale tak nie jest. W nieco ponad 200 znakach kryje się bowiem tak duże stężenie słownictwa związanego z biurokracją, że komentujący zastanawiają się, co autor miał na myśli.

"Premier Morawiecki uczestniczy w uroczystym podpisaniu listu intencyjnego w sprawie wyrażenia woli współpracy na rzecz podjęcia działań w zakresie opracowania Wstępnego Studium Wykonalności dla Wrocławskiego Węzła Kolejowego" – napisała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów na Twitterze w piątkowe przedpołudnie. Do wpisu dołączono kilka zdjęć.Internauci zareagowali błyskawicznie. "Suski się zgubił już po drugim wyrazie" – kpi @Marcin_Ctb. "Czy nie prościej byłoby przeciąć wstęgę z okazji przekazania promesy na skierowanie do realizacji?" – pyta @jozefmoneta.

"List intencyjny w sprawie wyrażenia woli współpracy na rzecz podjęcia działań... Czyli będzie nowa stępka? Czy lotnisko w Baranowie?" – śmieje się internautka @bl_ucziz. "Taki bełkot, jak po zażyciu twarogu" – ocenia @ivazet.

"Istnieją realne warunki dla powstania poważnych szans na wystąpienie możliwości pojawiania się okazji do opracowywania wstępnych planów w zakresie wstępnych studiów dotyczących aktywności na rzecz zdecydowanego działania..." – drwi @tojabogdan.

"Bareja!" – podsumowuje @Rafcik77. "Podobno w czasach komuny panowała bełkotliwa nowomowa. Do pięt Wam nie dorastali" komentuje @ja_marszalek.

Czy komunikat rządu PiS dałoby się sformułować w mniej biurokratyczny sposób? Wpisujcie swoje propozycje w komentarzach.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYWIAD 0 0Aktor, któremu na bank się udało. Lech Dyblik o tym, jak odbić się od dna i... ganiać Malkovicha
0 0Ciężarna Joanna Krupa całkowicie naga na okładce "Wprost". Stanęła w obronie LGBT
Unum 0 0Nie wszystkie ubezpieczenia chronią przez całe życie. Jak wybrać polisę, która nie wygasa
0 0Smutni 30- i 40-letni. Wyniki światowych badań dają do myślenia
NEWSWEEK 0 0Polskę czeka kryzys senioralny? Władze ignorują poważną zmianę demograficzną
0 0Kuchciński odnalazł się po aferze samolotowej. Dostał "zadanie specjalne"
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta