"Na niemieckiej ziemi smakuje szczególnie". Kibice siatkówki oburzeni słowami Czarneckiego o meczu Polaków

Ryszard Czarnecki nie popisał się w oczach kibiców siatkówki
Ryszard Czarnecki nie popisał się w oczach kibiców siatkówki Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Polscy siatkarze wygrali z Niemcami, jednak nie wszystkim wystarcza czysty sport. Ciesząc się ze zwycięstwa Polaków, Ryszard Czarnecki postanowił odnieść się do historii i nawiązał do... II wojny światowej.


Trwają rozgrywki Ligi Narodów w piłce siatkowej mężczyzn, a Polacy idą jak burza. W sobotę polska reprezentacja pokonała w Lipsku Niemców 3:1 i wygodnie umościła się na piątej pozycji w tabeli. Oznacza to, że jesteśmy coraz bliżej awansu do finału w Chicago.

Wraz z milionami kibiców ze zwycięstwa siatkarzy cieszył się również Ryszard Czarnecki z Prawa i Sprawiedliwości. Jednak jego tweet oburzył miłośników siatkówki, dla których sportowy etos jest najważniejszą wartością.

"Mamy TO! Polscy siatkarze wygrywają z Niemcami 3-1 w Lidze Narodów i są już (prawie) w Final Six w Chicago! A zwycięstwa Polski na niemieckiej ziemi smakują szczególnie" (pisownia oryginalna) – napisał eurodeputowany.Internauci nie kryją oburzenia. Niektórzy wprost mówią o germanofobii. "'Zwycięstwa na niemieckiej ziemi smakują szczególnie'"??? Dlaczego niby? Z powodu Drugiej Wojny Światowej?? (pisownia oryginalna) – napisał jeden z internautów i dodał, że Czarnecki "nigdy nie zmądrzeje"."Dziękujemy za, oczywiście przy okazji, podżeganie do podziałów, panie pośle" – napisał ktoś inny. Inni skrytykowali również Czarneckiego za mieszanie sportu i polityki. "To żałosne. Niech sport jest sportem" – stwierdził jeden z kibiców.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...