Muzyczne lato w Polsce. Na scenach tegorocznych festiwali wystąpią m.in. Kylie Minogue i Post Malone

Tegoroczne lato jak co roku upływa pod znakiem największych muzycznych festiwali. Za nami Orange Warsaw Festival, a przed nami Open’er Festival Powered by Orange i Kraków Live Festival. Wśród gwiazd m.in. Miley Cyrus, Kylie Minogue i Post Malone
Tegoroczne lato jak co roku upływa pod znakiem największych muzycznych festiwali. Za nami Orange Warsaw Festival, a przed nami Open’er Festival Powered by Orange i Kraków Live Festival. Wśród gwiazd m.in. Miley Cyrus, Kylie Minogue i Post Malone Materiały prasowe
Nie przepadamy za gorącem, za to za gorącymi imprezami – już tak. Dowód? Zwiększająca się z roku na rok liczba festiwali w Polsce. W trwającym już sezonie festiwalowym frekwencja również dopisuje, do czego przyczyniają się gwiazdy wielkiego formatu oraz najróżniejsze atrakcje. Najbliższe dwa miesiące nie zawiodą fanów koncertów.


Za nami już Orange Warsaw Festival, który zgromadził ponad 60 tysięcy uczestników. Największą gwiazdą tegorocznej edycji warszawskiej imprezy była Miley Cyrus, dla której występ na scenie OWF oznaczał pierwszy koncert w Polsce. Przed publicznością wystąpili też m.in. Rita Ora, Troye Sivan, The Raconteurs, Marshmello oraz Solange.

Poza oczywiście estradą najbardziej tętniącym życiem miejscem festiwalu była stojąca w jego centrum Orange Strefa, gdzie można było tańczyć w rytm podawany przez DJ-a, zrobić sobie holotatuaże, skorzystać z darmowego Wi-Fi, pobawić się na zjeżdżalniach czy huśtawkach, a także przysłużyć się środowisku, utylizując niepotrzebne telefony.
Za specjalnie zaprojektowaną przestrzenią, która mieści w sobie mnóstwo atrakcji dla festiwalowiczów, będzie można zetknąć się, odwiedzając kolejne zaplanowane w letnich miesiącach imprezy. Strefa pojedzie na kolejne festiwale, najpierw na przewidziany w lipcu Open’er Festival Powered by Orange, a potem w sierpniu na Kraków Live Festival.

Ten pierwszy wystartuje już 3 lipca w Gdyni, na terenie portu lotniczego Gdynia-Kosakowo. Jak co roku jedno z najbardziej emocjonujących wydarzeń muzycznych w Polsce przyciągnęło do naszego kraju największe gwiazdy muzyki polskiej i zagranicznej. Na scenach zaprezentuje się łącznie kilkudziesięciu artystów.


Na głównej scenie wystąpi Kylie Minogue, wokalistka uznawana za jedną z najważniejszych i największych gwiazd muzyki pop. Do tej pory piosenkarka wydała aż czternaście albumów. Na tegoroczną edycję gdyńskiej imprezy artystka przyjedzie ze swoją najnowszą płytą "Golden", która miała premierę wiosną 2018 roku.
Podczas trwającego do 6 lipca wielogatunkowego festiwalu będzie można pobawić się w rytmach serwowanych również przez m.in. Travisa Scotta, Kodaline, The Smashing Pumpkins, czy Lana Del Rey. W programie imprezy znalazło się też miejsce na Alterkino – pogrupowane w blokach tematycznych pokazy filmów związanych z muzyką.

16-17 sierpnia rozrywka przy muzyce stanie się zaś flagową atrakcją Krakowa. W tych dniach odbędzie się bowiem Kraków Live Festival 2019, cykliczny festiwal, który przyciąga przede wszystkim słuchaczy takich gatunków jak Rock, Hip-hop, Pop, Electro czy Reggae. Impreza zostanie zorganizowana na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego.

Jedną z gwiazd zaplanowanego w stolicy Małopolski wydarzenia muzycznego będzie amerykański piosenkarz i producent muzyczny Post Malone. Na krakowskim festiwalu wystąpią też Calvin Harris, Macklemore, DJ Snake,Years & Years, Masego Music, Ski Mask The Slump God, PRO8L3M i Krzysztof Zalewski.
Tegoroczna odsłona imprezy będzie składać się z dwóch scen, na których odbędą się występy wokalistów, miasteczka gastronomicznego oraz specjalnej strefy, gdzie znajdzie się wiele atrakcji kulturalnych. W zamyśle organizatorów dwudniowy festiwal w Krakowie ma być zwieńczeniem sezonu imprez plenerowych w Polsce.

Utworów artystów tegorocznego Open’er Festival Powered by Orange oraz Kraków Live Festival będzie można posłuchać także poza sceną. Wszyscy, którzy do 17 sierpnia aktywują w swoich telefonach Orange Flex albo dołączą do Planów Mobilnych, będą mogli skorzystać z Music Pass, nielimitowanego przez 100 dni (3 miesiące dla Planów Mobilnych) dostępu do platform muzycznych: Tidal, Spotify, Deezer, Polskie Radio, Amazon Music i Apple Music.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

NIE TYLKO POLITYKA

WYWIAD 0 0W Sejmie się jej boją. Justyna Dobrosz-Oracz szczerze o "pościgach" za politykami
WYBORY2019 0 0Pierwszy sondaż prezydencki z Kidawą-Błońską! Zaskakujący wynik
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Gliński weźmie artystów za twarz, jak w PRL? Prawda może was zaskoczyć
WYBORY 2019 0 0"Wyborcza": opozycja ma szansę odsunąć PiS od władzy. Jest nowy sondaż

MOTO

0 0Niektórzy wysiadali, bo już nie mieli siły. To najlepsze szkolenie samochodowe w Polsce
0 0Znalazłeś korzystniejsze ubezpieczenie OC? Oto jak bez problemów zmienić firmę ubezpieczeniową
0 0Krótka ławka PiS. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Władza tworzy nam nowy styl życia". Raczek o skandalu z filmem, który przeszkadza PiS-owi
FELIETON 0 0Krucjata krzyżowa Prezesa Kaczyńskiego. Wiem, dlaczego to robi