Ma trzy metry i stoi w jednym z najbardziej niezwykłych warszawskich parków. Spotkacie go na Bródnie

Zdjęcie wykonane smartfonem Huawei P30 Pro.
Zdjęcie wykonane smartfonem Huawei P30 Pro. Fot. na:Temat
Jest świadectwem mocowania się z życiem i materią, ważnych spotkań z ludźmi, a także prywatnym egzorcyzmem - taki opis rzeźby Romana Stańczaka znajdziemy na stronie Parku Rzeźby na Bródnie. Trzymetrową figurę Anioła Stróża każdy z odwiedzających ma prawo interpretować po swojemu, podobnie jak inne dzieła sztuki współczesnej zgromadzone w tym intrygującym, zielonym zakątku.


O Bródnowskim Parku Rzeźb można dowiedzieć się przypadkiem, można też przez przypadek do niego trafić. Otwarty i ogólnodostępny "pawilon wystawienniczy" pod gołym niebem powstał z inicjatywy rzeźbiarza Pawła Althamera.

Instytucja znajdująca się pod opieką Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie co roku powiększa się o nową rzeźbę lub wzbogaca o nową artystyczną wypowiedź.

"Nie wszystkie realizacje artystów mają charakter stały czy materialny; „rzeźba” definiowana jest tutaj raczej jako rodzaj dynamicznej artystycznej wypowiedzi na temat konkretnego miejsca, czasu, relacji przestrzennych i ludzi" - czytamy na stronie MSN.

Wchodząc do zielonego parku w środku gorącego lata można poczuć się jak w raju - będzie to skojarzenie podwójnie trafne, bo właśnie taki tytuł nosi stworzona przez Althamera rzeźba-ogród stanowiąca symboliczną bramę wejściową.

W bródnowskim Parku można podziwiać prace polskich twórców, takich jak Monika Sosnowska czy Katarzyna Przezwańska, jak również zagranicznych. Jedną z największych atrakcji jest "Do odnalezienia" autorstwa Ai Weiweia.

#Huawei #P30Pro #FotografiaNaNowo

Partnerem artykułu jest Huawei.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...