Romantyczna noc na plaży? Tylko nie rozbijaj namiotu - wtedy może już nie być tak różowo

Zdjęcie wykonane smartfonem Huawei P30 Pro.
Zdjęcie wykonane smartfonem Huawei P30 Pro. Fot. na:Temat
Szampan, truskawki, miękki kocyk - nawet, jeśli brać pod uwagę najlepsze marki, zorganizowanie randki na plaży o zachodzie słońca nie przekroczy 500 zł. Chyba że plan zakłada również śniadanie i to w namiocie. Biwakowanie na polskich plażach nie należy bowiem do tanich. Jeśli nakryją was służby porządkowe, możecie liczyć się z mandatem w wysokości właśnie pięciu stówek.


Kary można uniknąć jeśli odpowiednio wcześnie wystąpi się o pozwolenie do Urzędu Morskiego. Teoretycznie, zgodę na robicie namiotu na plaży można uzyskać. W praktyce szanse na to są jednak mizerne.

Nie we wszystkich krajach niepoprawni romantycy mają tak bardzo pod górkę. Norwedzy, Szwedzi i Finowie spokojnie mogą planować tego typu eskapady. Do rozbijania namiotu "na dziko" nikt się tam nie przyczepi, a nawet jeśli spróbuje, mieszkaniec Skandynawii skwituje taką zaczepkę jednym słowem: "allemansratten".

W wolnym tłumaczeniu oznacza ono "prawo wszystkich ludzi do kontaktu z naturą". Jeśli więc macie ochotę poprzebywać w urokliwych plażowych okolicznościach, możecie. Jedynym ograniczeniem jest czas - obozowisko należy zwinąć po dwóch dniach. Namiotu nie można ponadto rozbijać bliżej niż 150 metrów od zabudowań, ani na terenach uprawnych.

#Huawei #P30Pro #FotografiaNaNowo

Partnerem artykułu jest Huawei.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...