Chwilę po wybuchu było słychać krzyki. Dramatyczne nagranie tuż po eksplozji gazu w kamienicy w Bytomiu

Nagranie z momentu po wybuchu gazu w kamienicy w Bytomiu.
Nagranie z momentu po wybuchu gazu w kamienicy w Bytomiu. Zrzut ekranu z YouTube.com / krejwas1920
Do sieci trafiło nagranie, na którym jeden ze świadków zarejestrował heroiczną akcję ratowniczą mieszkańców Bytomia. Ruszyli oni z pomocą lokatorom kamienicy, w której w sobotę doszło do eksplozji gazu.


Potężny wybuch gazu w Bytomiu postawił na nogi wszystkie lokalne służby. Na miejsce przyjechały miejskie zastępy straży pożarnej oraz strażacy z okolicznych miast. Zanim jednak na miejscu zjawili się profesjonaliści, jeden ze świadków zdołał nagrać co się działo w pobliżu kamienicy.
Na nagraniu widać wbiegających do środka mieszkańców okolicznych kamienic i przechodniów, którzy ruszyli na ratunek lokatorom kamienicy, w której chwilę wcześniej doszło do wybuchu gazu. Jedna z osób krzyczy do pozostałych, żeby uważali, bo w tym miejscu jest jeszcze gaz. W tle słychać wołanie o pomoc. Najprawdopodobniej są to osoby, które znajdowały się wewnątrz budynku.

Wśród nich był syn pewnej kobiety, która za pośrednictwem grupy na Facebooku, podziękowała za heroiczny ratunek jej dziecka tym osobom, które widać na nagraniu.Przypomnijmy, że w eksplozji przy ulicy Katowickiej w Bytomiu zginęły 3 osoby, 4 kolejne zostały ranne. – Siła uderzenia była tak duża, że uszkodziła okna w budynku naprzeciw - powiedział Wojciech Krawczyk, rzecznik bytomskiej straży pożarnej. Na miejsce tragedii przyjechał wojewoda śląski, Jarosław Wieczorek.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYWIAD 0 0Aktor, któremu na bank się udało. Lech Dyblik o tym, jak odbić się od dna i... ganiać Johna Malkovicha
0 0Smutni 30- i 40-letni. Wyniki światowych badań dają do myślenia
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta