Tych widoków można zazdrościć pilotom. To, co widzą podczas lądowania, zapiera dech w piersiach

To widok z kabiny pilotów nad Lizboną. Udało im się uchwycić wschód słońca.
To widok z kabiny pilotów nad Lizboną. Udało im się uchwycić wschód słońca. Fot. YouTube.com / Live from the Flight Deck
Miejsce przy oknie to dla wielu osób priorytet podczas podróży samolotem. I nie ma co się dziwić, bo widoki zwykle są bardzo kuszące. Niektóre zakątki świata prezentują się wyjątkowo, i można tylko zazdrościć pilotom, że mają znacznie większe pole widzenia. Szczególnie podczas lądowań, które są dla nich codziennością.


Panoramy miast, błękit oceanu, a w końcu widoki przed pasem startowym – to wszystko z góry wydaje się wyjątkowe. Czasami do sieci trafiają nagrania prosto z kabiny pilotów i każdy na własne oczy może zobaczyć, jak to wygląda. Przedstawiamy to, co widać z góry, a czasem z dołu, kiedy ma się trochę szczęścia. Kolejność jest przypadkowa.

Lądowanie w Maniitsoq, Grenlandia


Ten materiał krąży w sieci od kilku lat, a wiele osób dziwiło się nawet, że na Grenlandii można wylądować. W Maniitsoq znajduje się jednak port lotniczy, będący środkiem komunikacji z innymi miejscowościami na autonomicznym terytorium Danii. Tak wygląda lądowanie w krainie skutej lodem.

Sint Maarten


A tutaj coś dla tych, którzy lubią oglądać samoloty… z dołu. I wcale nie chodzi o taras widokowy na lotnisku, tylko o miejsce, gdzie maszyny już prawie dotykają ziemi. Tak to wygląda na Sint Maarten, wyspie leżącej na Karaibach. Pas startowy po obu stronach jest oddzielony od wody zaledwie kilkudziesięciometrowym skrawkiem plaży.

Nocne lądowanie, Nicea


Pewnie zastanawialiście się, co widzą piloci, kiedy lądują w nocy. Dzięki działającym systemom nie muszą się obawiać, że zboczą z kursu, a za oknem mają okazję ujrzeć np. panoramę rozświetlonego miasta. Zobaczcie, jak to wygląda przy podejściu do lądowania w Nicei we Francji.

Lizbona o wschodzie słońca


Stolica Portugalii jest piękna nie tylko podczas normalnego zwiedzania. Na tym nagraniu widać ją z góry, a materiał powstał wcześnie rano, dzięki kamerze ustawionej w kokpicie Boeinga 737NG.

Dubaj


To nagranie opublikował w sieci pasażer lotu z Düsseldorfu w Niemczech do Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W pewnym momencie można zauważyć na nim widok na całą metropolię, w tym najwyższy budynek świata – Burdż Chalifa.

Las Vegas


Tu podobna perspektywa jak Dubaju, tyle że sprzed skrzydła. A widok przedstawia Las Vegas, czyli światową stolicę hazardu.

Lądowanie na Malediwach


Malediwy dla wielu osób są rajskim zakątkiem i celem wakacyjnych wypraw. Zobaczcie jednak na widoki z góry. Już sama podróż dostarcza sporych wrażeń. A lądowanie w Porcie Lotniczym Male? Podczas podejścia jak na dłoni widać błękit oceanu.

Alpy z kabiny pilota


Teraz czas na trochę mniejszy samolot i mniej efektowne lotnisko, ale widoki niezmiennie zapierają dech w piersiach. Mowa o Alpach widzianych z góry. To nagranie zarejestrowano kilka lat temu z samolotu TBM 850, a lądowanie miało miejsce we francuskim kurorcie narciarskim Courchevel.

Lądowanie na Okęciu


W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć polskiego akcentu. Jeśli do tej pory nie mieliście okazji lecieć samolotem, na tym wideo zobaczycie to, co piloci lądujący na Lotnisku Chopina.

Larnaka, Cypr


Na koniec jeszcze trochę wakacyjnego klimatu. Cypr to dość popularny kierunek na krótsze i dłuższe wypady, więc warto wcześniej sprawdzić, co podczas podróży można dostrzec za oknem. A widok robi wrażenie.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki