Poważne ostrzeżenie IMGW po silnych opadach. To może być trudna noc

IMGW ostrzega przed podtopieniami po silnych opadach na Pomorzu i Pomorzu Zachodnim. Zdjęcie pochodzi z majowych podtopień w Krakowie.
IMGW ostrzega przed podtopieniami po silnych opadach na Pomorzu i Pomorzu Zachodnim. Zdjęcie pochodzi z majowych podtopień w Krakowie. Fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta
Bardzo intensywne opady deszczu nawiedziły w poniedziałek znaczną część kraju. Najmocniej lało w województwach zachodniopomorskim i pomorskim. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przyznaje: skutki tych ulew mogą być poważne.


Przed południem synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia dla większości powiatów województwa pomorskiego. Dotyczyły one bardzo intensywnych opadów deszczu.

Ostrzeżenia hydrologiczne brzmiały zaś jeszcze poważniej. Wprowadzono je początkowo na terenie województwa zachodniopomorskiego. W tym drugim regionie ogłoszono drugi stopnień zagrożenia. Jak wyjaśniono w komunikacie, to "w związku z wysokim napełnieniem Bałtyku i wahaniami stanu wody na Zalewie Szczecińskim".
Po paru godzinach silnych opadów na Pomorzu sytuacja pogorszyła się także w tym regionie. Synoptycy IMGW ogłosili tam pierwszy stopień zagrożenia. Według prognoz z najbliższym czasie możliwe są wezbrania i podtopienia na rzekach województwa pomorskiego.
Ostrzeżenie w województwie pomorskim obowiązuje do wtorku, do godz. 13.00. Popołudniu powinno się unormować. W zachodniopomorskiem sytuacja jest poważniejsza – ostrzeżenie obowiązuje do środy do godz. 8.00.

Prognoza pogody na najbliższe dni nie brzmi ciekawie – szczególnie dla tych, którzy są na urlopie. Wygląda na to, że do końca tygodnia opadów deszczu będzie sporo, a na termometrach zazwyczaj kilkanaście stopni. Kto czeka na upały, ten się doczeka – w drugiej połowie miesiąca.

źródło: pogodynka.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0"Cierpią w samotności". Codziennie 12 polskich mężczyzn popełnia samobójstwo
0 0Z papieskiej laski trysnęła woda. "To będzie hit jak kremówki"
0 0Julia Wieniawa pokazała się bez makijażu. Fani nie dowierzają: "Kogo chcesz okłamać?"
KRUK 0 0Walka z długiem. Tak postępuj, gdy do twoich drzwi puka firma windykacyjna
0 0Proste rozwiązanie problemów z elektroniką. Działa również w przypadku tego urządzenia
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie obchodzą cię zmiany klimatu za 50 lat? Wiemy, jak będzie wyglądała pogoda w Polsce za dekadę
DADHERO.PL 0 0Mieliśmy polskiego Raya Charlesa. Genialny Dawid Ogrodnik w filmie "Ikar. Legenda Mietka Kosza"
0 0Joanna Przetakiewicz w nagiej sesji. "Zapisuję sobie pani zdjęcia w telefonie"

DADHERO.PL

0 0Nie masz pojęcia, jak wychować swoją córkę? Tato, oto 10 złotych rad specjalnie dla Ciebie
0 0Dobry zegarek nie musi być "Swiss Made". Fajne czasomierze powstają i w innych krajach Europy