Niesamowity sukces polskiego kulomiota! Konrad Bukowiecki ustanowił nowy rekord Uniwersjady

Konrad Bukowiecki to urodzony w Szczytnie polski lekkoatleta specjalizujący się w pchnięciu kulą oraz rzucie dyskiem.
Konrad Bukowiecki to urodzony w Szczytnie polski lekkoatleta specjalizujący się w pchnięciu kulą oraz rzucie dyskiem. Fot. Kuba Atys / Agencja GAzeta
Konrad Bukowiecki wywalczył złoty medal w pchnięciu kulą na letniej Uniwersjadzie. Mało tego - ustanowił nowy rekord niepobity od 1985 roku! – Jestem zadowolony, szczególnie, że moja forma była ostatnio niestabilna – przyznał 22-latek.


Polak w najlepszej serii pchnął kulę na odległość 21 metrów i 54 cm i jest to nowy rekord igrzysk akademickich. Dotychczasowy należał do Remigiusza Machury z ówczesnej Czechosłowacji, który w 1985 r. w Japonii uzyskał 21,13 m.
– Ten medal uniwersjady jest dla mnie bardzo ważny, zrobiłem to, co nie udało się w Tajpej. Jestem zadowolony, szczególnie, że moja forma była ostatnio niestabilna. Teraz przede mną start na mistrzostwach Europy do lat 23, gdzie celem jest obrona tytułu mistrzowskiego. Po zawodach w Szwecji organizuję w moim rodzinnym Szczytnie 4Move Jurand Cup, w których wystartują wszyscy najlepsi polscy kulomioci – powiedział Interii lekkoatleta."Yeah baby!" - podpisał powyższe zdjęcie Bukowiecki. A w komentarzach na Instagramie chwalą go internauci i aktorzy. "Jesteś wielki" – napisała Agnieszka Włodarczyk. "Yeah!!!" – dopisał Piotr Stramowski. I my dołączamy się do gratulacji!

Dodajmy, że to drugi taki sukces kulomiota z Polski na Uniwersjadzie. W 2005 r. w Izmirze (Turcja) mistrzem igrzysk akademickich został Tomasz Majewski. A jeśli chodzi o Konrada Bukowieckiego, to drugi medal zawodów tej rangi - dwa lata temu w Tajpej wywalczył srebro.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Meghan i Harry szczerzy do bólu. Ten wywiad poruszył Brytyjczyków, ale nie wszystkim się spodobał
0 0"World of Fire" z Wichłacz i Kotem. Serial BBC pokazuje wojenny koszmar nie tylko Polaków
0 0W Polsce tego filmu ludzie boją się jak ognia. Widziałem "Malowanego ptaka" i już wiem dlaczego

POLECAMY

HYDEPARK 0 0Maciej Stuhr kończy 44 lata. I właśnie z tej okazji dał bardzo szczery wywiad
0 0Tak się rozjeżdża konkurencję. Po takiej zapowiedzi serwisu Disney+ Netflix może się bać

TRAGEDIA W WARSZAWIE

FELIETON 0 0Ilu ludzi ma jeszcze zginąć na pasach? Posłowie, przestańcie się bać kierowców!
POLECAMY 0 0Tak Kaczyński traci władzę. Po wyborach dostał dwa potężne ciosy