"Ładnie się państwo bawią za publiczne pieniądze". Ujawniono zarobki w Polskim Radiu

Ile zarabiają dziennikarze w Polskim Radiu? Jest raport dotyczący płac.
Ile zarabiają dziennikarze w Polskim Radiu? Jest raport dotyczący płac. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
"'Dobra zmiana' hoduje tępych koniunkturalistów" – tak w słynnym felietonie dla "Rzeczpospolitej" pisał rok po przejęciu władzy przez PiS jeden z beneficjentów dobrej zmiany, Krzysztof Ziemiec. Sprawozdanie finansowe narodowego nadawcy, Polskiego Radia, jest doskonałym potwierdzeniem słów Ziemca. W raporcie mowa jest o płacach tych, którzy odpowiadają za propagandę na radiowej antenie.


Listy płac w Polskim Radiu na podstawie sprawozdania finansowego za ubiegły rok opisuje portal wirtualnemedia.pl. Dyrektor - redaktor naczelny zarabiał przeciętnie 16 148 zł miesięcznie, kierownik redakcji - 12 036 zł, rzecznik prasowy - 12 132 zł, redaktor wydawca - 10 545 zł, a spiker-lektor - 3 978 zł. Wszystkie kwoty podane są brutto.

Jeśli chodzi o stanowiska dziennikarskie, powyżej 10 tys. zł otrzymywali sekretarz (10 112 zł), komentator (10 458 zł), kierownik redakcji (12 036 zł), redaktor wydawca (10 546 zł), redaktor (10 499 zł) i młodszy redaktor (11 660 zł). Przeciętne wynagrodzenie brutto pracownika etatowego Polskiego Radia wynosiło w ub.r. 7 965 zł.
"Młodszy redaktor - 11660 zł miesięcznie. Ładnie się państwo bawią za publiczne pieniądze" – skomentował na Twitterze Patryk Słowik z "Dziennika Gazety Prawnej".

W sumie wydatki na wynagrodzenia w Polskim Radiu w roku 2018 wzrosły o niemal 10 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim - z niecałych 119 mln zł do ponad 130 mln zł. Ten wzrost wynikał też z tego, że przybyło 30 etatów. W ujawnionym raporcie nie ma natomiast ani słowa o wynagrodzeniach najwyższych władz Polskiego Radia z prezesem na czele - to dlatego, że członkowie zarządu mają kontrakty menadżerskie.


Pointa do tego sprawozdania finansowego już jest - napisał ją, jak wspomnieliśmy na wstępie, Krzysztof Ziemiec. Już prawie 3 lata temu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYWIAD 0 0"Kocham mojego dziadka, ale jestem kimś więcej". Monika Miller szczerze o "Tańcu z Gwiazdami"
WARTO WIEDZIEĆ 0 0Myślisz, że to lenistwo, a to depresja. 10 objawów choroby, których nie rozumie otoczenie
Volvo 0 0Chcesz tanio kupić nowy samochód? To najlepszy moment. Zobacz, co wymyśliło Volvo
DADHERO.PL 0 0I wtedy wchodzi Pepsi, cała na różowo… Wina musującego z logiem tej firmy się nie spodziewałeś
Leroy Merlin 0 0Glamour, a może... pustynny? Najnowsze ekscytujące trendy w urządzaniu wnętrz
WYWIAD 0 0Wyślij kartkę do 5-letniej Natalki! Mama przekłada święta i prosi internet o pomoc
WYWIAD 0 0"To dlatego powiedziałam wow". Piekarska zdradza, o czym rozmawiała z Kaczyńskim
0 0"Kobietom należą się te pieniądze". Opozycja przeszła do działania w Senacie

MOTO