"Ładnie się państwo bawią za publiczne pieniądze". Ujawniono zarobki w Polskim Radiu

Ile zarabiają dziennikarze w Polskim Radiu? Jest raport dotyczący płac.
Ile zarabiają dziennikarze w Polskim Radiu? Jest raport dotyczący płac. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
"'Dobra zmiana' hoduje tępych koniunkturalistów" – tak w słynnym felietonie dla "Rzeczpospolitej" pisał rok po przejęciu władzy przez PiS jeden z beneficjentów dobrej zmiany, Krzysztof Ziemiec. Sprawozdanie finansowe narodowego nadawcy, Polskiego Radia, jest doskonałym potwierdzeniem słów Ziemca. W raporcie mowa jest o płacach tych, którzy odpowiadają za propagandę na radiowej antenie.


Listy płac w Polskim Radiu na podstawie sprawozdania finansowego za ubiegły rok opisuje portal wirtualnemedia.pl. Dyrektor - redaktor naczelny zarabiał przeciętnie 16 148 zł miesięcznie, kierownik redakcji - 12 036 zł, rzecznik prasowy - 12 132 zł, redaktor wydawca - 10 545 zł, a spiker-lektor - 3 978 zł. Wszystkie kwoty podane są brutto.

Jeśli chodzi o stanowiska dziennikarskie, powyżej 10 tys. zł otrzymywali sekretarz (10 112 zł), komentator (10 458 zł), kierownik redakcji (12 036 zł), redaktor wydawca (10 546 zł), redaktor (10 499 zł) i młodszy redaktor (11 660 zł). Przeciętne wynagrodzenie brutto pracownika etatowego Polskiego Radia wynosiło w ub.r. 7 965 zł.
"Młodszy redaktor - 11660 zł miesięcznie. Ładnie się państwo bawią za publiczne pieniądze" – skomentował na Twitterze Patryk Słowik z "Dziennika Gazety Prawnej".

W sumie wydatki na wynagrodzenia w Polskim Radiu w roku 2018 wzrosły o niemal 10 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim - z niecałych 119 mln zł do ponad 130 mln zł. Ten wzrost wynikał też z tego, że przybyło 30 etatów. W ujawnionym raporcie nie ma natomiast ani słowa o wynagrodzeniach najwyższych władz Polskiego Radia z prezesem na czele - to dlatego, że członkowie zarządu mają kontrakty menadżerskie.


Pointa do tego sprawozdania finansowego już jest - napisał ją, jak wspomnieliśmy na wstępie, Krzysztof Ziemiec. Już prawie 3 lata temu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy
OPINIE 0 0Dlaczego poparcie dla PiS jest nie do ruszenia? Oto powody
WYBORY2019 0 0Nic dziwnego, że PiS przestraszyło się #SilniRazem. Akcja KO podbija media społecznościowe
GW Foksal 0 0Śniadanie z Saddamem Husajnem i obiad z Fidelem Castro. O tej książce będzie wkrótce głośno
WYWIAD 0 0To ona promuje Cosmic Dance. Taniec, który dla wielu kobiet jest katharsis

MOTO

O TYM SIĘ MÓWI 0 0Rządy PiS nazywała reżimem. Ta Czeszka może napsuć krwi Kaczyńskiemu bardziej niż Timmermans
0 0Nowa wojna wisi w powietrzu. Trump grozi odwetem za zniszczenie rafinerii