"Ładnie się państwo bawią za publiczne pieniądze". Ujawniono zarobki w Polskim Radiu

Ile zarabiają dziennikarze w Polskim Radiu? Jest raport dotyczący płac.
Ile zarabiają dziennikarze w Polskim Radiu? Jest raport dotyczący płac. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
"'Dobra zmiana' hoduje tępych koniunkturalistów" – tak w słynnym felietonie dla "Rzeczpospolitej" pisał rok po przejęciu władzy przez PiS jeden z beneficjentów dobrej zmiany, Krzysztof Ziemiec. Sprawozdanie finansowe narodowego nadawcy, Polskiego Radia, jest doskonałym potwierdzeniem słów Ziemca. W raporcie mowa jest o płacach tych, którzy odpowiadają za propagandę na radiowej antenie.


Listy płac w Polskim Radiu na podstawie sprawozdania finansowego za ubiegły rok opisuje portal wirtualnemedia.pl. Dyrektor - redaktor naczelny zarabiał przeciętnie 16 148 zł miesięcznie, kierownik redakcji - 12 036 zł, rzecznik prasowy - 12 132 zł, redaktor wydawca - 10 545 zł, a spiker-lektor - 3 978 zł. Wszystkie kwoty podane są brutto.

Jeśli chodzi o stanowiska dziennikarskie, powyżej 10 tys. zł otrzymywali sekretarz (10 112 zł), komentator (10 458 zł), kierownik redakcji (12 036 zł), redaktor wydawca (10 546 zł), redaktor (10 499 zł) i młodszy redaktor (11 660 zł). Przeciętne wynagrodzenie brutto pracownika etatowego Polskiego Radia wynosiło w ub.r. 7 965 zł.
"Młodszy redaktor - 11660 zł miesięcznie. Ładnie się państwo bawią za publiczne pieniądze" – skomentował na Twitterze Patryk Słowik z "Dziennika Gazety Prawnej".

W sumie wydatki na wynagrodzenia w Polskim Radiu w roku 2018 wzrosły o niemal 10 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim - z niecałych 119 mln zł do ponad 130 mln zł. Ten wzrost wynikał też z tego, że przybyło 30 etatów. W ujawnionym raporcie nie ma natomiast ani słowa o wynagrodzeniach najwyższych władz Polskiego Radia z prezesem na czele - to dlatego, że członkowie zarządu mają kontrakty menadżerskie.


Pointa do tego sprawozdania finansowego już jest - napisał ją, jak wspomnieliśmy na wstępie, Krzysztof Ziemiec. Już prawie 3 lata temu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki