Syn Beaty Szydło wyróżniony przez proboszcza. W nowej parafii ma odprawiać specjalne msze

Ks. Tymoteusz Szydło jest synem byłej premier. Niedawno trafił do parafii w Oświęcimiu.
Ks. Tymoteusz Szydło jest synem byłej premier. Niedawno trafił do parafii w Oświęcimiu. Fot. Screen z Youtube / Oświęcim Online
Syn Beaty Szydło dwa lata temu przyjął święcenia kapłańskie, a niedawno przeniesiono go z parafii w Buczkowicach do Oświęcimia. Teraz ksiądz Tymoteusz Szydło będzie odprawiał specjalne msze.


O tym, że ks. Tymoteusz Szydło zmieni parafię, było wiadomo już w ubiegłym miesiącu. Syn byłej premier przez dwa lata był wikarym w parafii Przemienienia Pańskiego we wsi Buczkowice. Teraz trafił do parafii św. Maksymiliana Kolbego w Oświęcimiu.

Jak się okazuje, posługa ks. Szydło w Oświęcimiu będzie miała wyjątkowy charakter, bowiem proboszcz wyznaczył go do odprawiania mszy trydenckich. To nabożeństwa odprawiane w rycie przedsoborowym - po łacinie, podczas których ksiądz stoi tyłem do wiernych, a przodem do ołtarza.

– Z wielką radością informujemy, że Msza Święta w Starożytnym Rycie Rzymskim znalazła swoje stałe miejsce w Oświęcimiu – podała nowa parafia ks. Tymoteusza Szydło. Jak informuje Wirtualna Polska, w komunikacie wskazano również, że jednym z zadań duszpasterskich ks. Tymoteusza będzie "posługa wiernym przywiązanym do starszych form liturgicznych".


A jak wspominają ks. Tymoteusza wierni w parafii w Buczkowicach? – Początki u nas miał trudne. Wieś się podzieliła, różnie go oceniano. Ale dziś powiem: żałuję, że odchodzi – mówiła jedna z parafianek dla naTemat.

źródło: Wirtualna Polska
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Piknik, różowe włosy, internetowy detoks. [/b] Oto 30 rzeczy, które powinno się zrobić w lato chociaż raz
ALEKSANDRA GERSZ

Piknik, różowe włosy, internetowy detoks. Oto 30 rzeczy, które powinno się zrobić w lato chociaż raz

[b]Hans Solo kontratakuje! [/b] Raper z Pięć Dwa i członek Luxtorpedy o kondycji swojego serca i słuchu
WYWIAD

Hans Solo kontratakuje! Raper z Pięć Dwa i członek Luxtorpedy o kondycji swojego serca i słuchu

Marcin PonikowskiMarcin Ponikowski

Jim Jarmusch jeszcze nigdy nie był tak krytyczny wobec popkultury, swojej ojczyzny, kondycji planety, człowieka i jego ikon, a przede wszystkim względem swoich popularnych kolegów z branży. Wszyscy ci, którzy odsądzają go za film o zombie od czci i wiary w filmowy kunszt, powinni oglądnąć obraz jeszcze raz. Z potrójnym przymrużeniem oka.

MARSZ RÓWNOŚCI W BIAŁYMSTOKU

REAKCJE NA PRZEMOC I AGRESJĘ