Chciał wybić całą wieś. Wstrząsające szczegóły zbrodni w Nietoperku

Nowa Wieś w Lubuskiem. Maksymilian S. zabił instruktorkę strzelectwa w pobliskim Nietoperku. Groził też mieszkańcom Nowej Wsi.
Nowa Wieś w Lubuskiem. Maksymilian S. zabił instruktorkę strzelectwa w pobliskim Nietoperku. Groził też mieszkańcom Nowej Wsi. Fot. Google Street View
Szczegóły tej zbrodni są zatrważające. 23-latek zastrzelił instruktorkę strzelectwa i próbował zabić jej męża. Chciał dzięki temu zdobyć broń palną i amunicję. Bo w planach miał w sumie 48 mordów. Tyle osób znalazło się na jego "liście".


Do zbrodni w Nietoperku w województwie lubuskim doszło 14 czerwca. Mężczyzna strzelał do instruktorki strzelectwa: niestety, skutecznie. Próbował zabić też jej męża, który także był pracownikiem strzelnicy. Broń jednak w tym momencie się zacięła.

– Nagle widzę, że ktoś do mnie podbiega, mierzy z broni, mówi "ciebie też" i dwukrotnie naciska na spust. Do końca życia nie zapomnę tego zdziwienia, że broń nie wypaliła. (...) Używałem jej od wielu lat i nigdy się nie zacięła – powiedział w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Andrzej Chyliński, współwłaściciel strzelnicy w Nietoperku. Policja pojawiła się na miejscu zbrodni kilka godzin po zabójstwie instruktorki.

Maksymilian S. poza tym groził w internecie sąsiadom z Nowej Wsi, oddalonej od Nietoperka o kilkanaście kilometrów. Śledczy po zabójstwie na strzelnicy przeszukali mieszkanie mężczyzny. Znaleźli w nim listę osób, które próbował zamordować. Wśród 48 nazwisk znajdował się między innymi proboszcz miejscowej parafii.

Co szczególnie odrażające, Maksymilian S. zawdzięczał parafianom wiele. Tak przynajmniej wspomina to proboszcz. – Tak chciał się nam odwdzięczyć za to, że kilka lat temu zorganizowaliśmy akcję "Maks". On miał problemy z przełykiem, dlatego potrzebował specjalnej diety i parafianie się na nią składali – powiedział ks. Adam Lewandowski.
Jak relacjonowali w rozmowie z "Super Expressem" policjanci, podczas przesłuchania Maksymilian S. przyznał, że żałuje, iż udało mu się zabić tylko jedną osobę. – On zamierzał wybić całą wieś. Chciał zostać polskim Breivikiem – twierdzili rozmówcy tabloidu.


źródło: "Rzeczpospolita"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Samiec podszyty lękiem. Prawda o tym, czego boją się polscy faceci
Volkswagen 0 0Ciężarówka jak pociąg? Dzięki tej "elektrycznej" autostradzie nie jest to już science fiction
POLECAMY 0 0Franek Sterczewski zdradza plan na działanie w Sejmie. I opowiada, jak wyglądał "chrzest" w TVP
0 0Tak odpowiedziała na zaproszenie Dudy. Reakcja europosłanki PO zwróciła uwagę bułgarskiej prawniczki