Ze spokojniejszą głową na stoku. Rozwiązanie dla tych, co uwielbiają jazdę na nartach

Ubezpieczenie narciarskie to rodzaj polisy turystycznej przeznaczonej dla narciarzy i pasjonatów innych sportów zimowych takich jak snowboarding, saneczkarstwo czy łyżwiarstwo
Ubezpieczenie narciarskie to rodzaj polisy turystycznej przeznaczonej dla narciarzy i pasjonatów innych sportów zimowych takich jak snowboarding, saneczkarstwo czy łyżwiarstwo 123rf.com
Każdy narciarz wie, że na stoku bywa różnie. Czasami smakuje się zwycięstwa, gdy np. udaje się ukończyć slalom, a czasami trzeba mierzyć się z trudnościami, gdy z kolei coś nie wychodzi i zjazd kończy się wypadkiem. Niezależnie, czy jest się amatorem, czy wyczynowcem, przyda się parasol ochronny w postaci polisy narciarskiej.


Ubezpieczenie dla narciarzy to już standard w ofertach towarzystw ubezpieczeniowych. Polisy czekają przede wszystkim na tych, którzy amatorsko uprawiają narciarstwo, natomiast wielu ubezpieczycieli dają doświadczonym pogromcom stoków możliwość rozszerzenia pakietów o ubezpieczenie z ryzykiem uprawiania sportów ekstremalnych.

Typowa polisa narciarska ochroną ubezpieczeniową obejmuje koszty leczenia i usługi assistance, ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (OC) oraz następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Często w skład pakietu dla narciarza wchodzi również ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego na wypadek jego kradzieży czy uszkodzenia.
Choć nazwa polisy wskazuje na jej przeznaczenie dla użytkowników nart, tak naprawdę ze świadczeń gwarantowanych w ramach jej ochrony mogą korzystać również osoby amatorsko uprawiające inne sporty zimowe. Poza narciarstwem ubezpieczenia najczęściej obejmują też takie dyscypliny jak snowboarding, saneczkarstwo czy łyżwiarstwo.

Jeśli ktoś pasjonuje się uprawianiem sportów zimowych wysokiego ryzyka, może wówczas dopłacić za rozszerzenie ochrony dla takich dyscyplin jak wspinaczka wysokogórska i skałkowa, jazda na nartach poza wytyczonymi trasami czy speleologia (alpinizm jaskiniowy, czyli sport związany z odkrywaniem, poznawaniem i penetrowaniem jaskiń).


Polisy narciarskie dla zarówno amatorów, jak i wyczynowców, bazują zazwyczaj na elastycznych modelach. Pasjonaci sportów zimowych mają więc swobodny wybór zakresu ochrony ubezpieczeniowej – mogą dopasować wysokość kosztów leczenia i assistance, NNW oraz OC, wybierając spośród wariantów cenowych oferowanych przez towarzystwo.
W jakich konkretnych sytuacjach przyda się taka polisa turystyczna? W razie kontuzji ubezpieczonego opłaci ona koszty niezbędnego leczenia i hospitalizacji, a niekiedy transportu medycznego do Polski. Jeśli na wyjeździe zostanie skradziony sprzęt sportowy, ubezpieczenie da jego właścicielowi prawo do ubiegania się o odszkodowanie.

Jak przy każdej polisie, tak i przy ubezpieczeniu narciarskim koniecznie należy zapoznać się z wymienionymi w umowie wyłączeniami odpowiedzialności ubezpieczyciela, czyli przypadkami, gdy nie przysługuje odszkodowanie. Często są to sytuacje, w których ryzyko ma związek z nieodpowiedzialnością ubezpieczonego (jazda bez kasku, picie alkoholu).
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYWIAD 0 0"Byłam przed 30, a nie chciało mi się żyć". Patrycja schudła 50 kg, pokonała hashimoto i depresję
MamaDu 0 0"Cesarskie cięcie powoduje problemy dziecka w dorosłości". Wywiad z prof. Ewą Helwich
SAP 0 0Od personalizacji adidasów do zatrzymania powodzi. Oto jak transformacja cyfrowa zmienia nasze życie
#GRZEJE 0 010 godzin czekał na żonę, która poszła do dentysty. Musiała interweniować Straż Miejska
POLECAMY 0 0Jak mu tak wróżka powie, to zwolni pół firmy. Po 15 latach ujawnia kulisy pracy wróżenia w telewizji
MamaDu 0 0"Moja córka żyła 70 minut". Gest mamy po śmierci dziecka poruszył ludzi na całym świecie
POLECAMY 0 0Nie zawsze musisz być wśród ludzi. Te rzeczy powinieneś zrobić sam przynajmniej raz w życiu
0 0Technika sprzed 5 tys. lat pomoże ci popełnić mniej błędów. Mnisi mieli rację
dad:HERO 0 0Polecamy pięć hitów z Nefliksa i HBO Go do obejrzenia z dziećmi w ten weekend
0 0Wybrano najlepsze seriale dekady. O połowie pewnie nawet nie słyszałeś!