Lista 10 piosenek, których Polacy najchętniej słuchają w samochodzie. Niektóre tytuły zaskakują

Polacy w autach słuchają najczęściej "Autobiografii" zespołu Perfect. Tak wynika z badań zleconych przez markę SEAT.
Polacy w autach słuchają najczęściej "Autobiografii" zespołu Perfect. Tak wynika z badań zleconych przez markę SEAT. Fot. Phanuwat Nandee/123rf
Większość kierowców zdecydowanie bardziej woli prowadzić auto słuchając w tym czasie muzyki. Zastanawialiście się kiedyś, jakie utwory wybierają najczęściej? Powstała lista TOP 10 z najpopularniejszymi piosenkami, które są włączane za kółkiem.


Aż 65 proc. Polaków stwierdziło, że jadąc samochodem, relaksuje się przy muzyce. Ponad połowa kierowców przyznała również, że ulubione lub dobrze dobrane piosenki zasłyszane w aucie, potrafią pozytywnie ich nastroić się na cały dzień. Tak wynika z najnowszych badań zleconych przez markę SEAT.

Jakie gatunki muzyczne najchętniej wybierają polscy kierowcy? Okazuje się, że zwykle szukają energicznej muzyki. W polskich samochodach można usłyszeć pop (wskazany przez 68 proc. kobiet i 59 proc. mężczyzn), dance (52 proc. kobiet i 42 proc. mężczyzn) oraz rock (51 proc. kobiet i 59 proc. mężczyzn).

W autach króluje "Autobiografia"
Kierowcy często tworzą swoje playlisty, które potem stale towarzyszą im podczas podróży. A jakie piosenki wybierają najczęściej? Z badań wynika, że niektóre utwory są wręcz stworzone do słuchania ich w samochodzie, bo kierowcy szczególnie lubią do nich wracać.


Ulubioną piosenką polskich kierowców jest "Autobiografia" zespołu Perfect. 35 proc. ankietowanych wskazało właśnie ten tytuł.

Zaraz za nią znajduje się "Show must go on" grupy Queen (33 proc.). Na 3. miejscu uplasował się utwór Dawida Podsiadły, "Małomiasteczkowy" (32 proc.).


Wyniki badania pokazały również, jak duży wpływ na nasze gusta muzyczne ma wiek. Młodzi kierowcy (w wieku 18-29 lat) na pierwszym miejscu stawiają piosenkę "Shape of you" Eda Sheerana. Zupełnie innych utworów lubią słuchać starsi kierowcy (60+), którzy najczęściej wskazywali ex aequo "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena oraz "Yesterday" Beatlesów. 

TOP 10 piosenek do samochodu wg polskich kierowców:


1. Perfect – "Autobiografia"
2. Queen – "The show must go on"
3. Dawid Podsiadło – "Małomiasteczkowy"
4. Queen – "Bohemian Rhapsody"
5. Dżem – "List do M."
6. Czesław Niemen – "Dziwny jest ten świat"
7. The Beatles – "Yesterday"
8. Republika – "Biała Flaga"
9. Ed Sheeran – "Shape of you"
10. John Lennon – "Imagine"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki