Hiszpański sąd uznał 42-letniego mężczyznę za syna Julio Iglesiasa. Artysta odmawiał badań DNA przez lata

42-letni Javier Sanchez Santos to syn gwiazdora muzyki Julio Iglesiasa
42-letni Javier Sanchez Santos to syn gwiazdora muzyki Julio Iglesiasa Fot. Screen z Twittera / BBC Mundo
Po latach sądowej batalii słynny piosenkarz Julio Iglesias przegrał z kretesem. Sąd w Walencji uznał go za biologicznego ojca 42-letniego mężczyzny. Są oni nie tylko do siebie bardzo podobni z wyglądu – ojcostwo Iglesiasa stwierdzono również w wyniku badania DNA, w którym potajemnie wykorzystano materiał genetyczny jednego z jego synów.


Julio Iglesias to największa gwiazda hiszpańskiej muzyki. 76-letni dziś muzyk, ojciec piosenkarza Enrique Iglesiasa, wydał prawie 80 płyt, od dekad ma tysiące fanów, a popularne przeboje nagrywa nie tylko po hiszpańsku, ale również po angielsku, portugalsku czy francusku.
Teraz okazało się, że wokalista – oprócz swoich ośmiorga dzieci – ma jeszcze jednego syna. To 42-letni Javier Sanchez Santos, którego matką jest była portugalska tancerka Maria Edite Santos – Iglesias miał z nią romans w 1975 roku.

Santos już od dekad walczył w sądzie o uznanie go za biologicznego syna Iglesiasa, ten jednak konsekwentnie się go wypierał i odmawiał zrobienia badań genetycznych. W 1992 r. mężczyzna wygrał w sądzie w Walencji, ale sąd drugiej instancji anulował wyrok.Teraz nie ma już wątpliwości. Sędzia w Walencji stwierdził, że Santos to bez wątpienia syn Julia Iglesiasa. Jak powiedział w uzasadnieniu wyroku, mężczyźni są nie tylko do siebie niewiarygodnie podobni fizycznie, ale i badania DNA potwierdziły ich pokrewieństwo. To właśnie te badania przechyliły zwycięstwo na stronę Santosa. Jego prawnik Fernando Osuna wyjawił mediom, że materiał genetyczny Santosa porównano do materiału genetycznego jednego z synów piosenkarza, który pracownik firmy kryminalistycznej pobrał z potajemnie zebranych śmieci wyrzuconych przez dziecko Iglesiasa.

– Ich kody DNA są niemal identyczne – powiedział Osusa i dodał, że "Santos to wykapany syn Iglesiasa".źródło: BBC Mundo
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki