Czaputova dała po uszach Kaczyńskiemu i Orbanowi ws. praworządności. Już nazywają ją "agentką Sorosa"

Prezydent Słowacji skrytykowała rządy Orbana. Dostało się przy okazji też Polsce.
Prezydent Słowacji skrytykowała rządy Orbana. Dostało się przy okazji też Polsce. Fot. Twitter.com / @ZuzanaCaputova
Zuzana Czaputova odwiedziła Węgry po raz pierwszy odkąd została prezydentem Słowacji i od razu pogroziła palcem Orbanowi oraz poniekąd także Kaczyńskiemu. Chodzi o kwestię poszanowania demokracji i praworządności na Węgrzech i w Polsce, która sprawia, że cała Grupa Wyszehradzka ma złą opinię w UE. Zdaniem Czaputovej, to się musi zmienić.


– Nasza współpraca musi także reprezentować takie wartości, jak praworządność, demokracja i wolność oraz podstawowe wartości współpracy wyłożone w traktacie założycielskim V4, abyśmy nie byli postrzegani jako ci, którzy osłabiają czy rozbijają Unię Europejską – powiedziała prezydent Słowacji Zuzana Czaputova podczas konferencji prasowej. Pierwsza wizyta Czaputovej na Węgrzech została odebrana jako starcie liberalizmu z konserwatywnymi rządami Viktora Orbana. Jak podaje słowacki "Dziennik", prezydent Słowacji pokazała Węgrom różne wartości rządzące elitami sąsiednich państw, którymi powinna kierować się Grupa Wyszehradzka.
Oczywiście jej przesłanie wypowiedziane na Węgrzech dotyczyło też Polski i rządu PiS, który również jest postrzegany w Unii jako ten, który z wartościami unijnymi i praworządnością jest na bakier. Czaputova zadała również kłam temu, że jest "agentką George'a Sorosa". Taki przydomek nadały jej węgierskie media, które w większości są pod kontrolą Orbana.

źródło: Dennikn.sk
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Naklejką w naklejkę "Gazety Polskiej"![/b] Dostań za darmo lub sobie wydrukuj

Naklejką w naklejkę "Gazety Polskiej"! Dostań za darmo lub sobie wydrukuj

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

[b]Jego firma zatrudnia obywateli różnych państw członkowskich UE.[/b] "Z obecności w Unii mamy wiele korzyści"[/b]
Komisja Europejska

Jego firma zatrudnia obywateli różnych państw członkowskich UE. "Z obecności w Unii mamy wiele korzyści"