Kaczyński w to uwierzy? Sondaż dla prawicowego portalu daje PiS ogromną przewagę

Jarosław Kaczyński może mieć powody do radości. Jeśli wierzy w sondaże przeprowadzane dla prawicowych portali.
Jarosław Kaczyński może mieć powody do radości. Jeśli wierzy w sondaże przeprowadzane dla prawicowych portali. Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta
Aż 17 punktów procentowych przewagi miałoby Prawo i Sprawiedliwość nad Platformą Obywatelską. Z naciskiem na miałoby – jeśli wierzyć sondażowi przeprowadzonemu dla prawicowego portalu braci Karnowskich.


Zjednoczoną Prawicę popiera 45,3 proc. badanych. Na PO chce zaś głosować 27,8 proc. respondentów. Na trzecim miejscu jest Wiosna Roberta Biedronia z poparciem 6,3 proc. ankietowanych – wynika z badania Social Changes dla bliskiego partii władzy portalu wPolityce.pl. Tuż za partią Biedronia jest inna lewicowa formacja – SLD – z poparciem rzędu 6 proc.

PSL jest na granicy progu wyborczego. Ludowców popiera 5 proc. ankietowanych. W badaniu sklasyfikowano jeszcze Kukiz'15. Ugrupowanie może liczyć na 3,1 proc. poparcia.


Opozycja bardzo jednak zyskuje, występując jako zjednoczona. Zaledwie 3 pp. straty do prowadzącego w sondażu Prawa i Sprawiedliwości miałaby koalicja jednocząca Platformę Obywatelską, Polskie Stronnictwo Ludowe i Sojusz Lewicy Demokratycznej. Tak wynika z sondażu pracowni Kantar dla Radia Zet z początku lipca.

źródło: wPolityce.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Naklejką w naklejkę "Gazety Polskiej"![/b] Dostań za darmo lub sobie wydrukuj

Naklejką w naklejkę "Gazety Polskiej"! Dostań za darmo lub sobie wydrukuj

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

[b]Jego firma zatrudnia obywateli różnych państw członkowskich UE.[/b] "Z obecności w Unii mamy wiele korzyści"[/b]
Komisja Europejska

Jego firma zatrudnia obywateli różnych państw członkowskich UE. "Z obecności w Unii mamy wiele korzyści"