"Dobra zmiana nie taka całkiem dobra". Rydzyk na Jasnej Górze uderzył w PiS i TVP

Tadeusz Rydzyk na Jasnej Górze wykorzystał okazję, by skrytykować PiS i TVP.
Tadeusz Rydzyk na Jasnej Górze wykorzystał okazję, by skrytykować PiS i TVP. Fot. Kuba Ociepa / Agencja Gazeta
Ta dobra zmiana nie jest taka całkiem dobra – powiedział w sobotę ojciec Tadeusz Rydzyk podczas mszy na Jasnej Górze. Była to inauguracja dorocznej pielgrzymki środowiska sympatyków Radia Maryja. Znany redemptorysta nawoływał też m.in. do zatrzymania "aborcji eugenicznej".


XXVIII Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę oficjalnie zainaugurowana. Z tej okazji nie mogło zabraknąć przemówienia ojca Tadeusza Rydzyka, dyrektora toruńskiej rozgłośni.

Redemptorysta wykorzystał okazję, by powiedzieć o kilku istotnych kwestiach. Co ciekawe, duchowny skrytykował też… Prawo i Sprawiedliwość. – Jaka to dobra zmiana? Dobrze, że jest "500 plus" i inne rzeczy, ale o ducha narodu trzeba walczyć – zauważył.

Dostało się też TVP
Rydzykowi nie podoba się to, co serwuje swoim widzom TVP. – W telewizji publicznej za pieniądze Polaków i katolików puszcza się filmy, które źle przedstawiają rodzinę. Wzorce złe – rozwód za rozwodem, partner za partnerem. Geje i wszyscy inni, LGBT. Coś obrzydliwego – przekonywał.

Na tym jednak nie koniec. Zdaniem Rydzyka ogromnym zagrożeniem jest również tzw. konwencja stambulska (antyprzemocowa) i podkreślał, że Polska powinna się z niej wycofać. – To Platforma wprowadziła i PSL, a ci nie odwołali – przypomniał.

Redemptorysta wspomniał też o konieczności zakazania aborcji eugenicznej. – To zabijanie, bo mówią, że to dziecko jest chore, to go zabić. Żadnego nie wolno zabić – dodawał.

Zbiórka na nowy wóz
NIedawno Tadeusz Rydzyk na antenie Radia Maryja prosił swoich sympatyków o… koperty z datkami. Zbiórka pieniędzy - jak uzasadniał - jest konieczna ze względu na planowany zakup nowego wozu transmisyjnego.

źródło: Radio Maryja
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0Franek Sterczewski zdradza plan na działanie w Sejmie. I opowiada, jak wyglądał "chrzest" w TVP
0 0Tak odpowiedziała na zaproszenie Dudy. Reakcja europosłanki PO zwróciła uwagę bułgarskiej prawniczki
Unum 0 0Nigdy nie mów nigdy. Weź sobie do serca wnioski z tego badania, bo życie pisze różne scenariusze
T-mobile 0 0Tomasz Raczek w serialu Netflixa? Oto dlaczego w tej plotce jest odrobina prawdy
0 0Przepis na prezydenta. To, co w kilka miesięcy zrobił Duda, powinno być lekcją dla opozycji
0 0Czarzasty ujawnia: będą poważne zmiany na Lewicy. "Rada krajowa SLD dała zielone światło"