Już wiadomo, z kim Kaczyński będzie walczył w Warszawie. Wygadał się poseł PO

Grzegorz Schetyna w wyborach powalczy w Warszawie z Jarosławem Kaczyńskim. Tak wynika z informacji posła PO.
Grzegorz Schetyna w wyborach powalczy w Warszawie z Jarosławem Kaczyńskim. Tak wynika z informacji posła PO. Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta
Platforma Obywatelska jeszcze nie dogadała się z resztą opozycji w sprawie ostatecznego kształtu koalicji na wybory parlamentarne. Mimo to nie brakuje spekulacji na temat kształtu list wyborczych. – Jestem przekonany, że Grzegorz Schetyna wystartuje z Warszawy – stwierdził poseł PO Krzysztof Brejza w TVN24.


Prawo i Sprawiedliwość już ujawniło jedynki swoich list wyborczych na jesienne wybory. Jarosław Kaczyński ma wystartować z Warszawy, co zresztą było do przewidzenia. Tymczasem po stronie opozycji trwają ustalenia, w jakim kształcie pójdzie do wyborów parlamentarnych. Krzysztof Brejza ujawnił na antenie TVN24, że ostateczne decyzje w tej sprawie zapadną 17 lipca.

"Schetyna naturalnym kandydatem na premiera"
Poseł PO w programie "Jeden na jeden" wygadał się w jeszcze jednej istotnej kwestii. Kiedy zapytano go o Grzegorza Schetynę, odparł, że lider PO powinien wystartować ze stolicy. – Jestem przekonany, że z Warszawy wystartuje. Żeby doszło do tej wielkiej pozytywnej debaty na programy, Grzegorz Schetyna zapewne zmierzy się z Jarosławem Kaczyńskim – wyjaśniał parlamentarzysta.

Polityk nie szczędził też ciepłych słów pod adresem szefa PO. – To jest lider całej opozycji, człowiek, który podniósł Platformę z 15 procent do 30 procent poparcia. Stworzył największy w historii wolnej Polski blok opozycji. Lider jest jeden, naturalnym kandydatem na premiera jest Grzegorz Schetyna – zapewnił.


Dodajmy, że 13 lipca zakończyło się forum programowe Koalicji Obywatelskiej. Schetyna w swoich przemówieniach nakreślił, jakie będą główne punkty programu opozycji na wybory. Przedstawił też tzw. szóstkę Schetyny, czyli najważniejsze pomysły, którymi politycy będą chcieli przekonać wyborców.

Więcej o tym, co działo się na wydarzeniu zorganizowanym przez Koalicję Obywatelską, przeczytacie w tekście Anny Dryjańskiej w naTemat.

źródło: TVN24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...