"Graficy TVP Info pracują dla PiS?". Fala kpin po łudząco podobnych obrazkach

Internauci drwią z grafik przedstawiających jedynki PiS. Jedna pochodzi z TVP Info, druga z konferencji prasowej PiS.
Internauci drwią z grafik przedstawiających jedynki PiS. Jedna pochodzi z TVP Info, druga z konferencji prasowej PiS. Fot. Screen / Twitter / Mateusz Dolatowski
Graficy TVP Info pracują dla PiS czy graficy PiS-u pracują dla TVP Info?" – zapytał dziennikarz Faktów TVN Mateusz Dolatowski na Twitterze. Powodem są łudząco podobne grafiki. Jedne to materiały PiS, inne były wyświetlane w TVP Info.


Na pierwszej zobaczyliśmy Krzysztofa Tchórzewskiego, jedynkę PiS w okręgu siedlecko-ostrołęckim. Grafika pokazała się na planszy za Dominikiem Tarczyńskim i prowadzącą program. W TVP informowano o kandydatach PiS pokazując grafiki z ich zdjęciami, nazwiskami i numerami okręgów wyborczych, w którzy startują.
Na innej ujrzeliśmy prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, jedynkę w okręgu warszawskim. Zdjęcie pochodziło już z wystąpienia prezesa. Nie ma co się dziwić, że internauci kpią z TVP Info, a niektórzy odbierają to jako niedozwoloną pomoc udzielaną partii rządzącej.

Do zarzutów odniósł się Jarosław Olechowski, szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. "Szanowni Państwo, w tej formie zamierzaliśmy informować o wszystkich 'jedynkach' niezależnie od ich barw partyjnych. Jednak rezygnujemy z tej formy graficznej prezentacji z powodu dyskusji, jaką wywołała. O kandydatach będziemy informować w inny sposób" – wyjaśnił. Te wyjaśnienia wyśmiała już znana prawicowa blogerka Kataryna. "Ależ to jest piękne" – ironizowała, pisząc, że zapewne TVP chciała w ten sam sposób promować jedynki na listach PO, ale ze względu na krytykę robić tego nie będą i pokażą kandydatów w inny sposób. Inni zwrócili uwagę, że grafiki PiS ukazywały się w TVP Info i zajmowały cały ekran. Przypomnijmy, Jarosław Kaczyński ujawnił w weekend listę jedynek PiS w wyborach parlamentarnych. Poznaliśmy wszystkie 41 nazwisk. W najciekawszym pojedynku lider PiS zmierzy się w Warszawie z Grzegorzem Schetyną. Bo to szef PO ma otworzyć listę opozycji opartą na Platformie, co zapowiedział Krzysztof Brejza, szef sztabu wyborczego partii.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...