"Długie ręce Moskwy". Wiceszef PO zapowiada na czwartek moce uderzenie w PiS

Tomasz Siemoniak zapowiedział, że opozycja zada PiS w czwartek solidny cios. Chodzi o działania partii Kaczyńskiego korzystne dla Rosji.
Tomasz Siemoniak zapowiedział, że opozycja zada PiS w czwartek solidny cios. Chodzi o działania partii Kaczyńskiego korzystne dla Rosji. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Temat rosyjskiej ingerencji w wybory w USA i we Włoszech co jakiś czas pojawia się w debacie publicznej. Nikt jednak otwarcie nie mówi o działaniach Rosji w Polsce. Ma się to zmienić w czwartek. Zapowiedź konferencji dotyczącej relacji PiS z Moskwą zapowiedział na Twitterze były wicepremier i szef MON Tomasz Siemoniak.


"Już w czwartek zespół parlamentarny na temat 'PiS - długie ręce Moskwy': poparcie rządu PiS dla Rosji w Radzie Europy, rekordowy import węgla z Rosji, afera podsłuchowa, Salvini, Rohrabacher, Macierewicz, 'rosyjski łącznik'" – napisał na Twitterze wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej.Były wicepremier w rządzie Ewy Kopacz wraz z dziennikarzami Piotrem Maciążkiem, Tomaszem Piątkiem i Grzegorzem Rzeczkowskim będzie chciał przedstawić fakty na temat zależności między PiS a Rosją. Wśród omawianych w czwartek aspektów ma być gigantyczny import węgla z Rosji, ale to nie wszystko.

Jednym z dowodów na korzystne dla Kremla działania PiS ma być również to, że aktualny polski rząd poparł przywrócenie Rosji do Rady Europy podczas głosowania w Helsinkach. Przypomnijmy, że kulisy tych wydarzeń przedstawił na łamach naTemat.pl senator Aleksander Pociej.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...