Kuriozalny komentarz szefa SLD. "Schetyna abdykował z pozycji lidera opozycji"

Włodzimierz Czarzasty  stwierdził, że Grzegorz Schetyna w czwartek przestał być liderem opozycji.
Włodzimierz Czarzasty stwierdził, że Grzegorz Schetyna w czwartek przestał być liderem opozycji. Fot. Screen / Twitter Sojusz Lewicy Demokratycznej
Włodzimierz Czarzasty skomentował fakt, że ostatecznie skończył się czas szerokiej koalicji opozycji. – Stworzyłeś wielki projekt i nie potrafiłeś go obronić – tymi słowami szef SLD zwrócił się do lidera Koalicji Obywatelskiej. Według Czarzastego... Schetyna "abdykował w czwartek z pozycji lidera opozycji".


– PSL według nas wybrał niejasną drogę na granicy współpracy z PiS-em. Grzegorz Schetyna dzisiaj jako lider Platformy Obywatelskiej abdykował z pozycji lidera opozycji. Uznawaliśmy Schetynę jako lidera opozycji – stwierdził Włodzimierz Czarzasty na konferencji w Łodzi. Szef lewicowców przemawiał niemal w tym samym czasie, gdy Robert Biedroń ogłaszał powstanie wspólnego projektu Wiosny, SLD i Partii Razem.

Czarzasty pozwolił sobie na mocne słowa pod adresem Schetyny, dość zaskakujące w ustach szefa partii, która w ostatnich sondażach zdobywa około 2 proc. poparcia. – Miałeś Grzegorzu wielką szansę na to, żeby być przywódcą polskiej demokracji, demokratów i demokratek. Dzisiaj abdykowałeś z pozycji lidera opozycji. Stworzyłeś wielki projekt i nie potrafiłeś go obronić – stwierdził.

– Zabrakło odwagi, wiary, umiejętności liderskich na trudne czasy, żeby ten projekt poprawić – dodał przewodniczący Sojuszu. Czarzasty zapomniał jednak dodać, że dopiero co sam stawiał ultimatum Schetynie, że albo dogada się z ludowcami, albo SLD nie wejdzie do koalicji. Tymczasem PSL zdecydowało się pójść do wyborów pod własnymi sztandarami, choć i dla ludowców sondaże nie są łaskawe i nie wiadomo, czy partia przekroczy 5-proc. próg wyborczy. Aktualnie PSL balansuje na 3-proc. progu finansowania z budżetu państwa.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Od dziś zupełnie nowe naTemat.pl 4.0. To największa zmiana w historii serwisu
0 0Grupa naTemat nigdy nie była tak popularna jak teraz. Dziękujemy!
0 0Ostatni przystanek twojego pupila: witamy w krematorium dla zwierząt
0 0Syndrom końca wakacji daje wam w kość? Oto 5 taktyk na przetrwanie
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"