Adam Słodowy żyje. Informacje o śmierci autora kultowego programu zdementował krewny

Informacje o śmierci Adama Słodowego okazały się mocno przesadzone. Znana osobowość telewizyjna żyje i ma się dobrze.
Informacje o śmierci Adama Słodowego okazały się mocno przesadzone. Znana osobowość telewizyjna żyje i ma się dobrze. fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Jego odejście odnotowały niemal wszystkie redakcje, ale informacja na szczęście okazała się nieprawdziwa. Adam Słodowy żyje i ma się dobrze – mówi jego krewny Maciej Rozbicki, z którym skontaktowało się RDC. Informacje o śmierci Słodowego zdementowała także jego żona.


Adam Słodowy jest legendą, polskim pierwowzorem MacGyvera, który uczył jak wyczarować prawdziwe cudeńka z kartki papieru, złamanej kredki i zużytego wkładu od długopisu. Jego program "Zrób to sam" przyciągał przez lata miliony dzieci przed ekrany telewizorów. Ma 95 lat.
Informację o jego rzekomej śmierci jako pierwszy podał portal Interia.pl. Na swojej stronie głównej zamieścił już stosowne przeprosiny.

– Informację o śmierci Adam Słodowego mieliśmy z dwóch niezależnych źródeł - wiadomości okazały się jednak nieprawdziwe. Raz jeszcze bardzo przepraszamy, a panu Adamowi Słodowemu, który w grudniu skończy 96 lat, życzmy dużo zdrowia! – napisali dziennikarze portalu.

Kim jest Adam Słodowy?
Słodowy w czasie wojny wstąpił do artylerii, później do końca lat 50-tych był wykładowcą w Oficerskiej Szkole Artylerii Przeciwlotniczej w Koszalinie, a następnie w Wojskowej Akademii Technicznej. Ale nie za to go pokochali Polacy.


Adam Słodowy jest przede wszystkim mistrzem majsterkowania, które w jego programach telewizyjnych i książkach urasta do rangi sztuki. Jest niczym polski MacGyver, potrafi zrobić "coś z niczego". Niektórzy mówią, że wystarczy mu zszywacz biurowy i złamana kredka, żeby zrobić rakietę kosmiczną.

Jego książka "Lubię majsterkować" osiągnęła nakład ponad pół miliona egzemplarzy, program telewizyjny "Zrob to sam" miał ponad 500 odcinków, a filmy o "Pomysłowym Dobromirze" emitowane są do dziś. Autorem scenariusza do tej kreskówki jest właśnie Adam Słodowy.

źródło: rdc.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

  • ZOBACZ TAKŻE:
  • TVP
Trwa ładowanie komentarzy...
0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem
0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
0 0"Dowiemy się, kto stoi za @KastaWatch". Te profile na Twitterze rozkręcały kampanię hejtu