Silne trzęsienie ziemi w Atenach. Panika turystów i mieszkańców stolicy Grecji

Epicentrum trzęsienia znajdowało się ok. 20 km od Aten (na zdjęciu Akropol).
Epicentrum trzęsienia znajdowało się ok. 20 km od Aten (na zdjęciu Akropol). fot. Jebulon, Wikimedia
Około 5,3 stopni w skali Richtera – z taką częstotliwością drgała ziemia około 20 km od Aten. Według doniesień Reutersa wstrząsy wywołały panikę wśród mieszkańców stolicy Grecji oraz turystów. Nie ma informacji o ofiarach, są jednak ranni.


Grecja to jeden z najbardziej popularnych kierunków wakacyjnych Polaków stąd informacja o trzęsieniu ziemi i to 20 km od stolicy tego kraju, może być niepokojąca. Według danych agencji Reuters ziemia zatrzęsła się około godziny 13:00 czasu polskiego. Epicentrum znajdowało się pod Atenami. Wstrząsy o sile 5,3 w skali Richtera nie trwały długo, ale wywołały panikę wśród mieszkańców i turystów. Jak podaje Reuters nie ma żadnych informacji na temat ofiar śmiertelnych tego zdarzenia, są jednak doniesienia o rannych. Zerwane zostały także linie telefoniczne i elektryczne. Zawieszono też komunikację komórkową w rejonie Aten.

Panika wśród mieszkańców jest usprawiedliwiona. 20 lat temu w 1999 roku doszło do podobnego trzęsienia ziemi, które swoje epicentrum miało w rejonie góry Parnitha. Wtedy zginęły 143 osoby. Z kolei trzęsienie ziemi w 2016 roku w centralnej części Włoch doprowadziło do zawalenia się tysięcy budynków i śmierci 299 osób.

źródło: Reuters
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Trenuje, boksuje, rozwala w sumo. Tego niesamowitego robota stworzyli polscy studenci
Volkswagen 0 0Ciężarówka jak pociąg? Dzięki tej "elektrycznej" autostradzie nie jest to już science fiction
POLECAMY 0 0Franek Sterczewski zdradza plan na działanie w Sejmie. I opowiada, jak wyglądał "chrzest" w TVP
0 0Tak odpowiedziała na zaproszenie Dudy. Reakcja europosłanki PO zwróciła uwagę bułgarskiej prawniczki