Radny PiS zrobił karykaturę prezydenta Warszawy. "Technika systematycznego odzierania z powagi"

Stołeczny radny PiS dr Błażej Poboży wrzucił do sieci karykaturę prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego (PO).
Stołeczny radny PiS dr Błażej Poboży wrzucił do sieci karykaturę prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego (PO). fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Wykładowca akademicki i stołeczny radny PiS Błażej Poboży opublikował na Twitterze karykaturę prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego (PO). Do grafiki odniósł się były poseł Przemysław Wipler. Zarzucił politykowi PiS stosowanie techniki, która ma zniszczyć politycznie Trzaskowskiego.


W piątkowy wieczór polityk PiS i wykładowca dr Błażej Poboży opublikował na Twitterze karykaturę prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Przedstawił go jako "Kapitana Paletę", nawiązując Kapitana Planety, postaci z amerykańskiej kreskówki, której tematyka kręciła się wokół ochrony środowiska. Poboży zadrwił w ten sposób z popularnej wśród mieszkańców Warszawy strefy relaksu, złożonej między innymi z palet.Na grafice polityka PiS widać superbohatera z doklejoną głową Trzaskowskiego stojącego na palecie. Na dole znajdują się nazwy kont polityka PiS w mediach społecznościowych, tak by każdy, komu spodoba się karykatura, wiedział kto jest jej autorem.

Komentarz byłego posła
Do wpisu nauczyciela akademickiego odniósł się były poseł Przemysław Wipler. Jego zdaniem Poboży stosuje metodą, która ma zrobić z Trzaskowskiego obiekt drwin i zniszczyć jego polityczną przyszłość.

"Taka technika systematycznego odzierania z powagi i robienia z osoby publicznej człowieka-mema to długofalowo powtarzanie działań, które zniszczyły politycznie kandydaturę Bronisława Komorowskiego..." – napisał Wipler.Na grafikę dr. Pobożego zareagowali internauci. "Żart godny podwórka" – napisał Piotrek. "Co to za gimbaza?" – dziwi się Garret. "Śmieszne, ale nie na radnego stolicy" – ocenił Karol.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...