Alternatywa dla "koperty". Jak pomysłowo zapakować pieniądze na ślub?

Jak zapakować pieniądze na prezent ślubny?
Jak zapakować pieniądze na prezent ślubny? Fot. materiały prasowe
Gotówka w ramach prezentu ślubnego nikogo już nie dziwi. Koperta dawno stała się częścią ślubnych zwyczajów. Dajemy ją zwykle w asyście kartki z życzeniami lub bukietu kwiatów. Czy jest jakiś sposób, by jeszcze bardziej uatrakcyjnić tę formę prezentu? Jak w ciekawy i oryginalny sposób zapakować pieniądze na ślub?


Bombonierka z banknotami
Przygotuj pudełko czekoladek i banknoty o różnych nominałach. Wyjmij praliny z plastikowej wytłaczanej formy znajdującej się w bombonierce i upewnij się, że jest czysta. Zamiast słodkości umieść w otworach poskładaną gotówkę.

Jeśli nie dysponujesz dużą kwotą, a pudełko z czekoladkami jest spore, rozmień pieniądze. W okrągłych foremkach ładnie prezentować się będą nawet monety. Nie przesadzaj jednak z drobnymi. Pamiętaj, że im niższe nominały znajdą się w bombonierce, tym mniej okazale będzie się ona prezentować tuż po otwarciu.

Jeśli nie chcesz rozmieniać pieniędzy, możesz podmienić tylko część czekoladek. Pamiętaj jednak, że istnieje ryzyko, że pozostałe się rozpuszczą i zabrudzą gotówkę. Dlatego też pozostaw w bombonierce tylko praliny zawinięte w sreberka lub folię.
Jeśli nie dysponujesz pudełkiem po czekoladkach lub nie masz już plastikowej wkładki ze środka, możesz włożyć pieniądze w ozdobne papilotki do muffinek i umieścić je w dowolnym pudełeczku. Efekt będzie bardzo podobny. Pamiętaj tylko, by przykleić papilotki do spodu opakowania, tak by były stabilne i się nie przewracały.

Bombonierkę z pieniędzmi możesz też dodatkowo okleić ozdobnym papierem. Nie zapomnij do tego związać go wstążką. Państwo młodzi w ślubnym rozgardiaszu mogą nie być zbyt uważni, a jeśli bombonierka się otworzy, pieniądze się z niego wysypią.
Gotówka w ramce
To idealny pomysł, jeśli wiemy, że pan młody i panna młoda mają jakiś wspólny cel, na który zbierają pieniądze. Może to być podróż poślubna, egzotyczne wakacje, rodzinny samochód lub nowe mieszkanie. Znajdź ilustrację lub wycinek z gazety wizualizujący ich marzenie. Następnie kup ramkę na zdjęcie i umieść w niej wydruk. Do ramki włóż też zwinięte w ruloniki banknoty (dla większego efektu możesz je związać wstążeczką). Dzięki temu prezent będzie bardziej osobisty niż zwykła koperta i pokaże młodym, że ktoś dopinguje ich w realizacji planów.


Wybrana ramka na zdjęcie może być ozdobna i mieć ślubną stylistykę, ale jeśli nie wiemy, jak urządzone jest mieszkanie przyszłych małżonków lub jaki mają gust, lepiej postawić na proste wzory. Wtedy po wyjęciu gotówki nasi bliscy będą mogli jeszcze ją wykorzystać.

Jeśli nie znamy młodych za dobrze lub nie wiemy o czym marzą, zamiast wizualizacji ich celu, możemy włożyć do ramki wykaligrafowaną notkę z życzeniami, suszone kwiaty lub kartkę ślubną. Unikaj jednak obrazków i fotografii symbolizujących dzieci – to wrażliwy temat. Nawet, jeśli para spodziewa się potomka, prezent ślubny powinien być przeznaczony dla nich, a nie dla malucha.
Origami z pieniędzy
Widujemy banknoty złożone w kształt męskiej koszuli i spodni oraz sukni ślubnej, motyli, rybek, kwiatów, a nawet zwierzątek. Warto jednak postawić na prostszy wzór – serc. Nie tylko są symboliczne w tym ważnym dla młodych dniu, ale również nie będą tak skomplikowane w składaniu. Para młoda nie będzie też miała większych problemów z rozłożeniem banknotów. Gotówka nie podrze się przy rozwijaniu ani nie będzie przesadnie wygnieciona, jak w przypadku bardziej skomplikowanych wzorów.
Origami z pieniędzy możemy zapakować w tradycyjną kopertę lub ozdobne pudełko. W tym drugim będą się prezentować lepiej, jeśli będzie ich więcej. Pamiętajmy, by raczej nie przypinać serc z pieniędzy do bukietu kwiatów – młodzi mogą je przeoczyć lub nie zauważyć, że są zrobione z gotówki.

Drzewko szczęścia
Kto z nas nie chciałby mieć drzewka, na którym rosną pieniądze? Możesz przygotować je dla państwa młodych. Kup sztuczne gałązki (możesz też zrobić je samodzielnie z oczyszczonych patyków lub drucika owiniętego wstążką) i umieść je w doniczce. Ustabilizuj całość np. białymi kamyczkami lub ziemią. Przygotowane dla młodych banknoty złóż w harmonijki albo zwiń w rulony i przewiąż je wstążeczkami. Następnie przyczep je do gałązki. Harmonijki utworzą ładne kokardki, które będą imitować liście. Rulony mogą zwisać pod drzewkiem jak owoce.

Oczywiście efekt wizualny będzie tym lepszy, im więcej banknotów przyczepimy do gałązek. Puste miejsca możemy wypełnić kokardkami lub rulonikami z kolorowego papieru. Na takich karteczkach dodatkowo można napisać życzenia i dobre wróżby dla pary młodej.
Album na banknoty
Album fotograficzny to praktyczny prezent, który później może posłużyć jako miejsce na pamiątki ze ślubu i wesela. Gotówkę możemy włożyć jak zdjęcia do przezroczystych kieszonek. Poza pieniędzmi warto umieścić tam też krótką notkę z życzeniami.

Najlepiej jest wybrać album dedykowany do zdjęć weselnych, gdyż prawdopodobnie to właśnie takie fotografie się w nim znajdą. Oczywiście modele tego typu są droższe. Mogą kosztować nawet blisko 200 zł i stanowić samodzielny prezent.

Kredki na bogato
Pomysł bardzo modny, a jednocześnie prosty do wykonania. Jedyne, czego potrzebujemy, to kolorowe kredki – mogą być świecowe albo krótkie ołówkowe – ozdobne pudełko i kartka z życzeniami.

Weźmy tyle kredek, ile mamy banknotów, które chcemy dać młodym. Przykładowo, jeśli planujemy przeznaczyć na ten cel kwotę 300 zł, rozmieńmy je na pięćdziesięciozłotówki i wyjmijmy z pudełka 6 kredek. Każdą z nich należy owinąć banknotem i umieścić w ozdobnym pudełku, w którym na spodzie powinna się już znajdować kartka z życzeniami.

Na kartce możemy napisać coś nawiązującego do motywu przewodniego naszego prezentu, np.: „na spełnienie kolorowych marzeń”, „na nową, kolorową drogę życia” albo, nawiązując do znanej piosenki: „chodź, pomaluj swój świat”.
Jak nie wręczać pieniędzy na ślub?
Pamiętajmy, że nie każdy oryginalny sposób wręczenia pieniędzy jest praktyczny. Banknoty w balonikach z konfetti wyglądają ładnie, ale mogą pęknąć w drodze na ślub lub gdy para młoda będzie przewozić prezenty. Ponadto, niezależnie od tego jak je rozpakujemy, zawsze zrobią spory bałagan wokół.

Nie wkładajmy też zwitków pieniędzy do bukietu kwiatów – mogą się zgubić lub zostać przeoczone. Złym pomysłem jest też umieszczanie gotówki w słoiku z drażami lub żelkami. Pamiętajmy, że pieniądze nie są zbyt higieniczne (mają kontakt z setkami ludzkich dłoni, często przechowujemy je w kieszeniach), a poza tym mogą się zniszczyć od kontaktu z rozpuszczonymi słodyczami.

Niezbyt taktownie jest też wręczać gotówkę w sposób, który sugeruje, że jest jej więcej niż w rzeczywistości. Walizka ze zwitkami lub stosikami pustych kartek, na których wierzchu znajdują się banknoty, nie jest dobrym pomysłem.

Nie zapominaj również, że młodym zależy przede wszystkim na twoim wsparciu i radości z ich szczęścia. Wręczając gotówkę, nie zapominaj więc o pamiątkowej kartce, na której wyrazisz swoje gratulacje i będziesz im życzyć wszystkiego dobrego na nowej drodze życia. Koniecznie się też podpisz – nikt nie lubi anonimów.

Artykuł powstał we współpracy z vivus.pl

Advertisement
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYWIAD 0 0Dlaczego faceci nie chcą seksu. Seksuolożka wylicza powody i radzi, jak to zmienić
0 0Boruc wyznał, że grywał po pijanemu. "Na rauszu starałem się dwa razy bardziej"
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Maska opadła". PiS szuka pieniędzy na swoje obietnice. Oto gdzie wszyscy za nie zapłacimy
0 0Radio ZET: premiera ostrzegano przed działalnością Banasia i Dziedzica
WYWIAD 0 0"Byłam przed 30, a nie chciało mi się żyć". Patrycja schudła 50 kg, pokonała hashimoto i depresję
0 0Czekasz, aż ostygnie, zanim włożysz do lodówki? 3 kulinarne błędy, które popełnia każdy Polak
NATEMAT EXTRA 0 0Jak mu tak wróżka powie, to zwolni pół firmy. Po 15 latach ujawnia kulisy pracy wróżenia w telewizji
POLECAMY 0 0Nie zawsze musisz być wśród ludzi. Te rzeczy powinieneś zrobić sam przynajmniej raz w życiu