"Policjanci popili, aż polała się krew". Szefowa MSWiA zleca natychmiastową kontrolę KWP w Bydgoszczy

Będzie kontrola w KWP w Bydgoszczy. To reakcja Elżbiety Witek na doniesienia o tym, jak mieli bawić się policjanci w Toruniu.
Będzie kontrola w KWP w Bydgoszczy. To reakcja Elżbiety Witek na doniesienia o tym, jak mieli bawić się policjanci w Toruniu. Fot. Jan Rusek / Agencja Gazeta
Elżbieta Witek zarządziła przeprowadzenie natychmiastowej kontroli w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. To reakcja resortu spraw wewnętrznych na doniesienia o skandalicznym zachowaniu mundurowych w Toruniu po obchodach święta policji.


"Przed chwilą poleciłam Komendantowi Głównemu Policji przeprowadzenie natychmiastowej kontroli w w KWP w Bydgoszczy. Jeśli informację medialne się potwierdzą, zażądałam wyciągnięcia surowych konsekwencji wobec tych policjantów i ich zwierzchników" – przekazała w poniedziałek Elżbieta Witek.

Szefowa MSWiA zdementowała ponadto informacje o tym, że Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy inspektor Paweł Spychała miałby otrzymać nominację generalską.

Sprawa, do której nawiązuje minister, Witek została nagłośniona m.in. w mediach społecznościowych.

"W KWP w Bydgoszczy wrze. Policyjne fora informują o tym jak to toruńscy policjanci pobawili się, popili aż polała się krew. Nadzorujący tę jednostkę Komendant Wojewódzki Policji insp. Paweł Spychała podobno w tym tygodniu ma zostać generałem" – informował jeden z użytkowników Twittera. W swoim poście zamieścił też dokładny opis tego, jak mieli się bawić toruńscy policjanci po obchodach święta policji.

O karach poinformował także odpowiedzialny za policję wiceminister Jarosław Zieliński.

"Po uzyskaniu informacji od KWP w Bydgoszczy i BNW poleciłem komendantowi wojewódzkiemu, po potwierdzeniu okoliczności zdarzenia w Toruniu, wyciągnięcie surowych konsekwencji wobec policjantów winnych zachowań niezgodnych z zasadami etyki, łącznie z wydaleniem ze służby" – poinformował polityk.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Od dziś zupełnie nowe naTemat.pl 4.0. To największa zmiana w historii serwisu
0 0Grupa naTemat nigdy nie była tak popularna jak teraz. Dziękujemy!
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Taki hit, że rzucił pracę i założył firmę
0 0Ostatni przystanek twojego pupila: witamy w krematorium dla zwierząt
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"