Kamera drona zarejestrowała moment odnalezienia ciała 5-letniego Dawida.
Kamera drona zarejestrowała moment odnalezienia ciała 5-letniego Dawida. Zrzut z ekranu z programu TVN "Uwaga!" / 22.07.2019

Miejsce, w którym znaleziono ciało 5-letniego Dawida, było już wcześniej przeszukiwane, ale przez inne służby, nie przez policję – przyznał w TVN24 komendant główny policji generalny inspektor Jarosław Szymczyk. Wciąż nie udało się odnaleźć narzędzia zbrodni. Może być w pobliskim zbiorniku wodnym.

REKLAMA
Choć ciało 5-latka zostało odnalezione, policja dalej prowadzi poszukiwania w terenie. Ma dokonać oględzin miejsca, gdzie znaleziono samochód, a także sprawdzić okolice miejsca samobójczej śmierci Pawła Ż.
Policjanci będą szukać narzędzia zbrodni – najprawdopodobniej noża – którym mężczyzna zabił 5-latka. Nie było go przy sprawcy, gdy popełnił samobójstwo, ani przy samochodzie, którym woził syna.
Obok miejsca, gdzie znaleziono zwłoki, jest zbiornik wodny. Aby sprawdzić co jest na jego dnie, być może trzeba będzie z niego wypompować wodę. Ślady na nożu mają rozwiać wszelkie wątpliwości i potwierdzić, że sprawca działał bez niczyjej pomocy.
Komendant główny policji ujawnił, że miejsce, w którym po 10 dniach poszukiwań znaleziono ciało Dawida, było już wcześniej przeszukiwane – ale przez inną służbę. Wówczas nikt niczego podejrzanego tam nie zauważył. Policja nikogo (być może chodzi o Wojska Obrony Terytorialnej czy strażaków) jednak nie wini za brak efektów przy pierwszym przeszukaniu terenu. By upewnić się, że ojciec działał sam, prokuratura chce porównać ślady DNA z różnych miejsc.
Wcześniej ekipa TVN pokazała nagranie z drona, na którym widać poszukiwania ciała zaginionego Dawida z Grodziska Mazowieckiego w okolicy węzła Konotopa. Kamera zarejestrowała moment, w którym policjanci odkryli zwłoki 5-latka.
Według wstępnych założeń wiadomo, że chłopiec zginął między godziną 18:00 a 19:00 . Policjanci sugerują precyzyjnie, że zbrodnia mogła nastąpić między 18:30 a 18:40