Nowe informacje ws. zdrowia Gienka Loski. "Wszyscy walczymy o jego poprawę"

Wdrożono nawet "muzykoterapię".
Wdrożono nawet "muzykoterapię". Fot. Mieczysław Michalak / Agencja Gazeta
Polska Fundacja Muzyczna poinformowała o tym, że stan zdrowia muzyka wciąż jest bardzo poważny. "Wszyscy walczymy o jego poprawę" – czytamy w oświadczeniu. Artysta w zeszłym roku doznał udaru.


Przypomnijmy, że w minionym roku Gienek Loska doznał rozległego wylewu krwi do mózgu. W wyniku udaru zapadł w śpiączkę. Jego stan nie poprawiał się przez wiele miesięcy.

Polska Fundacja Muzyczna, która pomaga choremu, udostępniła teraz na swoim fanpage’u oświadczenie.

"Stan neurologiczny Gienka w dalszym ciągu jest bardzo poważny, wszyscy walczymy o jego poprawę, a najbardziej walczy Gienek" – czytamy. "Niezmiennie dzięki Waszej pomocy ma zapewnioną opiekę medyczną, leczenie, pielęgnację, masaże i ćwiczenia (…) Przede wszystkim bezcenna jest obecność kochających bliskich, którzy czuwają i opiekują się nim w dzień i w nocy" – napisano w poście.

Fundacja przyznała, że w ostatnim czasie wdrożyła Losce regularną "muzykoterapię". "Poprosiliśmy zaprzyjaźnionych muzyków, żeby nagrali autorskie CD z muzyką, którą Gienek lubi i już ją dostał (…) Reakcja Gienka była nadspodziewanie dobra, więc teraz jego mama kontynuuje sesje 3 razy dziennie" – poinformowano w oświadczeniu.

We wpisie dodano również, że jeżeli ktoś jest chętny, to może przekazywać "audiobooki na płytach CD lub mp3 dla Gienki".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Od dziś zupełnie nowe naTemat.pl 4.0. To największa zmiana w historii serwisu
0 0Grupa naTemat nigdy nie była tak popularna jak teraz. Dziękujemy!
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Taki hit, że rzucił pracę i założył firmę
0 0Ostatni przystanek twojego pupila: witamy w krematorium dla zwierząt
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"