Wakacje nad Bałtykiem czy za granicą? Ceny w Polsce mogą was zaskoczyć

Ile kosztują wakacje nad Morzem Bałtyckim? Taniej może wynieść wyjazd za granicę.
Ile kosztują wakacje nad Morzem Bałtyckim? Taniej może wynieść wyjazd za granicę. Fot. Mieczysław Michalak /Agencja Gazeta
Kołobrzeg, Sopot, a może Międzyzdroje? Bałtyk w wakacje jest oblegany przez turystów i nic dziwnego, że w sezonie ceny idą w górę. Ile trzeba wydać, by spędzić urlop nad polskim morzem?


2 tys. złotych – średnio tyle kosztują 7-dniowe wakacje nad Morzem Bałtyckim. Wiele zależy od tego, jakie miejsce wybierzemy, no i oczywiście co zamierzamy robić na miejscu.

Najnowsze wyliczenia średnich kosztów wypoczynku na północy Polski opublikował portal gs24.pl. Okazuje się, że nad polskim morzem najdrożej jest w Międzyzdrojach. Tam 7-dniowy pobyt może kosztować nawet 2,5 tys. zł. Tę cenę można trochę zbić, jeśli zdecydujemy się na noclegi w prywatnych kwaterach.

W Międzyzdrojach możemy wydać jeszcze więcej, jeśli wybierzemy trzygwiazdkowy hotel i będziemy stołować się w restauracjach. Uwzględniając średnie ceny na miejscu, taki pobyt może wynieść nawet 6 tys. zł. Podobnie wygląda sytuacja w Sopocie.

Zdecydowanie taniej jest w Kołobrzegu, gdzie w najdroższej opcji koszt tygodniowego wypoczynku to około 5,2 tys. zł.

Biorąc pod uwagę ceny nad Bałtykiem, warto rozważyć też opcję wyjazdu za granicę. Dla przykładu, średnia cena wakacji w w Hurghadzie to 3,2 tys. zł. Z kolei za wakacje w Bułgarii zapłacimy średnio 2,1 tys. zł.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0"Dłużnik pisze z więzienia, że jak wyjdzie, to mnie dopadnie". Komornik o kulisach zawodu
ACTINA 0 0Stąd wyjdą przyszli zwycięzcy turniejów gamingowych. Dom marzeń każdego gracza
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta
0 0Przekop mierzei przyciąga turystów. Nie wszyscy się cieszą
0 0Będzie nowy serial w świecie "Star Wars". Jest mroczny zwiastun