To może być jedna z najgroźniejszych nocy tego lata. Spodziewajcie się ulewnych deszczów, burz i podtopień

W środę 7 sierpnia będzie upalnie w całym kraju. W wielu miejscach Polski będzie grzmieć, spodziewane są też przelotne opady.
W środę 7 sierpnia będzie upalnie w całym kraju. W wielu miejscach Polski będzie grzmieć, spodziewane są też przelotne opady. Fot. Ventusky.com
W wielu miejscach Polski w środę szykują się burze, wyładowania i ulewne deszcze, które mogą powodować podtopienia. Przed nami prawdopodobnie jedna z najgroźniejszych nocy tego lata ze względu na zjawiska pogodowe. Dodajmy, że temperatura w tym dniu może dochodzić nawet do 30 stopni Celsjusza.


– Jeśli prognozy się potwierdzą, to nocą ze środy na czwartek będziemy mieli do czynienia z bardzo niebezpiecznym incydentem burzowym – powiedział bloger pogodowy Jarosław Turała w rozmowie z Wirtualną Polską.

Wiatr w porywach może osiągać nawet 100 km/h. – Oprócz wiatru kolejnym zagrożeniem nocą ze środy na czwartek będą nawalne opady deszczu, które mają powodować podtopienia i zalania – dodał Turała.

Sam dzień będzie jednak przyjemny. "Najchłodniej" będzie w środę na Kaszubach i Suwalszczyźnie – 24 stopnie. Taka sama temperatura czeka turystów, którzy spędzają urlop w Trójmieście i na Pomorzu. W Warszawie będzie 26 stopni, w Poznaniu o jeden stopień cieplej, a we Wrocławiu będzie 28 kresek na plusie.

Gorąco będzie tradycyjnie na południu. W województwie podkarpackim termometry pokażą 30 kresek powyżej zera. Dokładnie taka sama temperatura powinna być w stolicy Małopolski.

źródło: TVN Meteo, Wirtualna Polska
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

TYLKO W NATEMAT

ELIZA MICHALIK 0 0Przestańcie mówić o “farmie trolli”. Oto, czym naprawdę jest afera w resorcie Ziobry
NOWE INFORMACJE 0 0Tak małżeństwo Szmydt wspólnie mogło niszczyć sędziów na Twitterze

DZIEJE SIĘ

0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem
0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
SONDAŻ 0 0PiS jednak nie jest teflonowe? Tąpnięcie poparcia po wybuchu afery Piebiaka