Przebił Jędraszewskiego. Biskup Dec dał pokaz mowy nienawiści na pielgrzymce w Częstochowie

Bp. Ignacy Dec oznajmił, że diabeł zrzucił szaty czerwone i przebrał się w szaty tęczowe.
Bp. Ignacy Dec oznajmił, że diabeł zrzucił szaty czerwone i przebrał się w szaty tęczowe. Fot. Mieczysław Michalak / Agencja Gazeta
Diabeł zrzucił szaty czerwone i przebrał się w szaty tęczowe – tak o społeczności LGBT mówił biskup Ignacy Dec podczas nocnego czuwania diecezji świdnickiej w Częstochowie. Nie ma w tym przypadku, bo ryba psuje się od głowy. Przykład dał wcześniej arcybiskup Marek Jędraszewski.


Biskup diecezji świdnickiej zabrał głos podczas nocnego czuwania przez zakończeniem XVI Pieszej Pielgrzymki Diecezji świdnickiej do Częstochowy.

Nie zabrakło odniesień do wydarzeń ostatnich tygodni. Duchowny także postanowił wyrazić opinię na temat społeczności LGBT. – Starsi mówią, że nawet za czasów komunistycznych nie było takich zachowań i takich działań antykościelnych, bluźnierczych jak dzisiaj, że diabeł zrzucił szaty czerwone i przebrał się w szaty tęczowe – perorował.

Dodał, że ci, którzy bronią zasad Kościoła, są "poniżani i boleśnie doświadczani". Nie przez "więzienia czy cierpienie fizyczne", jak to było w czasach minionych, ale przez "kamieniowanie medialne" za wypowiedzi w obronie wartości katolickich i narodowych, za sprzeciw wobec znieważania świętych znaków i parodiowania świętych obrzędów.O nienawistnej wypowiedzi arcybiskupa Jędraszewskiego na temat "tęczowej zarazy" było głośno w Europie. Media zwracały uwagę na incydent, który wydarzył się zaledwie niecałe dwa tygodnie po zamieszkach na białostockim Marszu Równości.

Ks. Milewski o LGBT
Niestety, metropolita krakowski znalazł naśladowców, także wśród tych przedstawicieli duchowieństwa, którzy mogli być wcześniej kojarzeni z odnową w Kościele. Tak stało się w przypadku najmłodszego polskiego biskupa Mirosława Milewskiego.


Ks. Mirosław Milewski święcił w sobotę w Radzyminie obraz Marki Boskiej Śnieżnej. W trakcie kazania stwierdził, że parady równości są "niemoralnymi marszami", ich uczestnicy "bezbożnymi ludźmi", a LGBT chorą i szkodliwą ideologią.

– Maryjo – ocal nas od zła, które chce zawojować umysły i dusze Polaków, zaradź rozprzestrzenianiu się chorej ideologii LGBT, która uderza w tradycyjną rodzinę – powiedział ks. Milewski. 

– Ocal przed naporem półnagich ludzi na ulicach polskich miast, którzy pod hasłami równości płci przekonują, że płeć można sobie wybrać czy zmieniać w dowolnym momencie – analizował duchowny.

źródło: "Gość Niedzielny"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Renault 0 0Łatwiejsza jazda. W tym modelu kierowca poczuje, co to znaczy prawdziwe wsparcie
INNPoland 0 0Wielka awaria w popularnym banku. Niektórym klientom wyzerowało konta
Żółty Tydzień 0 0Jeden organ, 500 funkcji. Taka jest wątroba. Jakie choroby mogą ją zniszczyć?
0 0Chorujesz na jaskrę i uwielbiasz jogę? To połączenie może nie być dobre dla oczu
WYWIAD 0 0"Zachowanie Klarenbacha było chamskie". Posłanka Wiosny wyjaśnia, dlaczego uparcie chodzi do TVP
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie chcemy nudy, chcemy DRAMY. Ten odcinek "Rolnik szuka żony" zaspokoił odwieczną ludzką potrzebę
RECENZJA 0 0Bez coming outu Elsy, ale wciąż "ma tę moc". O "Krainie lodu 2" znów będzie głośno