To już koniec lata? IMGW wydało już ostrzeżenia dla 11 województw

Czeka na burzowy początek tygodnia.
Czeka na burzowy początek tygodnia. Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta
Skoki temperatur, burze oraz ulewne deszcze towarzyszyć będą nam na początku zbliżającego się tygodnia. Najmocniej pogoda da się we znaki w poniedziałek na Podkarpaciu i w Małopolsce. Tam IMGW prognozuje drugi stopień zagrożenia burzami, które oprócz deszczu i wyładowań mogą gdzieniegdzie przynieść opady gradu.


Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewidują, że w poniedziałek i we wtorek przez Polskę przejdą groźne fronty burzowe, które miejscami mogą przynieść nawet opady gradu.

Sytuacja będzie najpoważniejsza w poniedziałek. IMGW ostrzega przed burzami, które wystąpić mogą w 11 województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, łódzkim, lubelskim, dolnośląskim, śląskim, opolskim, świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim. W trzech ostatnich regionach ogłoszono nawet drugi stopień zagrożenia burzowego. Tam też będzie najcieplej - od 28 do 29 stopni Celsjusza.
Najintensywniejsze opady z kolei mogą wystąpić w województwach dolnośląskim i opolskim. Prognozowane są również porywy wiatru. W województwach mazowieckim i lubelskim mogą one osiągnąć prędkość nawet do 90 km/h.

Wtorek będzie już bardziej pogodny i mniej burzowy. Pierwszy stopień zagrożenia ogłoszono w województwach podkarpackim, kujawsko-pomorskim, pomorskim i zachodniopomorskim. Wydane ostrzeżenia obowiązywać będą do środy do godziny 7.30.

źródło: IMGW
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

TYLKO W NATEMAT

ELIZA MICHALIK 0 0Przestańcie mówić o “farmie trolli”. Oto, czym naprawdę jest afera w resorcie Ziobry
NOWE INFORMACJE 0 0Tak małżeństwo Szmydt wspólnie mogło niszczyć sędziów na Twitterze

DZIEJE SIĘ

0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem
0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
SONDAŻ 0 0PiS jednak nie jest teflonowe? Tąpnięcie poparcia po wybuchu afery Piebiaka