"Robert bardzo dzielnie walczy". Szef Orlenu ocenił, jak Kubicy idzie w Formule 1

Daniel Obajtek, szef PKN Orlen broni Kubicy i przekonuje, że "Robert dzielnie walczy" w Formule 1.
Daniel Obajtek, szef PKN Orlen broni Kubicy i przekonuje, że "Robert dzielnie walczy" w Formule 1. Fot. Dawid Zuchowicz / Agencja Gazeta
Nie od razu będą wyniki. Robert bardzo dzielnie walczy – stwierdził prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. W ten sposób skomentował na antenie Polskiego Radia głosy krytyki pod adresem polskiego kierowcy. Chodzi o stwierdzenia, że Kubica spisuje się w Formule 1 poniżej oczekiwań.


– Robert to Polak, a ich chcemy wspierać. Jesteśmy zaangażowani w F1, ale też jesteśmy zaangażowani w Roberta. Nie raz słyszę: "a angażujecie się, a wyniki są takie...". Ale trzeba też powiedzieć, że nie od razu będą wyniki – mówił Daniel Obajtek w Polskim Radiu.

Prezes PKN Orlen nie ma wątpliwości, że polski kierowca stara się o jak najlepsze rezultaty. – Robert bardzo dzielnie walczy – stwierdził.

Szef państwowej spółki wspomniał też o budowaniu marki, którego częścią było zaangażowanie w Formułę 1. – Około 2 miliardy ludzi przed telewizorami ogląda Formułę 1. I jeżeli gdzieś leci się do krajów arabskich czy w inne kierunki, to firma, która jest w F1, jest bardziej wiarygodna – zauważył.

Robert Kubica w Formule 1
Robert Kubica po swoim wielkim powrocie do Formuły 1 zwykle przegrywa rywalizację z młodszym kolegą z zespołu Williamsa, George'em Russellem. Do tej pory Polak zdobył punkt podczas Grand Prix Niemiec. Dużo mówiło się o tym, że Kubica musi walczyć nie tylko z innymi kierowcami na torze, ale przede wszystkim z własnym bolidem, który sprawia mnóstwo problemów.


źródło: Radiowa Jedynka
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
#SkuteczniePosprzatane 0 0Znamy wyniki akcji #SkuteczniePosprzatane. Organizatorzy przygotowali ogromną niespodziankę
NSC 0 0National Sales Congress po raz trzeci na Narodowym. Motyw przewodni ma wiele wspólnego ze sportem

TYLKO W NATEMAT

0 0"Znajomi mi wyjaśnili". Kaczyński popłynął mówiąc o dzieciach – lekarka obala jego teorię
0 0Kaczyński cieszy się, że gonimy Niemców. Ale powołuje się na raport, którego nie zrozumiał
0 0Borys Szyc wspaniały, tylko film słaby. Widziałem "Piłsudskiego" i czuję się znieważony
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców