"Chciałem znaleźć ludzkie odruchy w Kaczyńskim". Grabowski opowiedział o roli w filmie Vegi

W "Polityce" Patryka Vegi Andrzej Grabowski wcielił się w postać Jarosława Kaczyńskiego.
W "Polityce" Patryka Vegi Andrzej Grabowski wcielił się w postać Jarosława Kaczyńskiego. Materiały producenta
Andrzej Grabowski, aktor najbardziej znany ze "Świata według Kiepskich", zagrał jedną z głównych ról w filmie "Polityka" Patryka Vegi. Grabowski wcielił się w rolę prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Jak przekonuje, ocieplił wizerunek lidera prawicy.


"Politykę" będzie można zobaczyć na ekranach od 4 września. Andrzej Grabowski w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" opowiedział o swoim udziale w produkcji i jak dał się przekonać Patrykowi Vedze.

– Kiedy Patryk zaproponował mi udział w tej produkcji, od razu zapytałem, czy chce robić kabaret. Bo ja w czymś takim nie chciałem brać udziału. Obiecał, że nie kabaret, że zagram postać ciekawą – wyznał aktor w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

– I ja ją (postać prezesa – red.) ociepliłem, no tak już mam – prezes głaszcze kota, wspomina puszczanie kaczek z bratem... A Patryk do mnie: "Ta twoja postać to jakaś taka ciepła jest". Trochę się wystraszyłem. Chciałem tylko znaleźć ludzkie cechy i odruchy w prezesie – wyznał Grabowski.Mimo politycznej roli Ferdynand Kiepski w politykę jednak wciągnąć się nie dał. Na pytanie o to, na kogo głosowałby Ferdek zręcznie wybrnął, że o tym decyduje scenarzysta, a "Ferdek raz jest lewakiem, raz prawakiem, zależy od potrzeby odcinka".

Film Patryka Vegi wywołał mnóstwo kontrowersji zanim jeszcze pojawił się jego pierwszy zwiastun. Reżysera pozwał Bartłomiej Misiewicz po zapowiedziach scen z filmu, w którym odtwórca jego roli ma homoseksualny romans. Były rzecznik MON domaga się miliona złotych. "Politykę" w bardzo krytycznym tonie, jako "przygotowanie do wielkiego hejtu" skomentował też sam Jarosław Kaczyński.

źródło: "Gazeta Wyborcza"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...