Ujawniono kolejne szczegóły wizyty Trumpa w Polsce. Jeden z punktów zaskakuje

Donald Trump razem z prezydentem Andrzejem Dudą odwiedzi bazę lotniczą w Powidzu - dowiedziało się nieoficjalnie RMF FM.
Donald Trump razem z prezydentem Andrzejem Dudą odwiedzi bazę lotniczą w Powidzu - dowiedziało się nieoficjalnie RMF FM. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Podczas zbliżającego się spotkania prezydenci USA i Polski mają wspólnie wizytować bazę lotniczą w Powidzu (woj. wielkopolskie). To pierwsza taka sytuacja w historii naszego kraju – dowiedziało się nieoficjalnie RMF FM.


Donald Trump przyjedzie do Polski wieczorem 31 sierpnia. Będzie przebywał w naszym kraju do 2 września – podał prezydencki minister Krzysztof Szczerski. 1 września prezydent USA weźmie udział w warszawskich uroczystościach związanych z 80. rocznicą wybuchu II Wojny Światowej, gdzie ma wygłosić okolicznościowe przemówienie.

RMF FM nieoficjalnie informuje o dalszych szczegółach wizyty. Wspólne odwiedziny bazy lotniczej w Powidzu przez Dudę i Trumpa mają być bezprecedensowym gestem, podkreślającym relacje Polski i USA.

33. Baza Lotnictwa Transportowego w Powidzu ma być jednym z elementów wzmocnionej amerykańskiej obecności w Polsce, którą obaj prezydenci zapowiedzieli podczas wizyty Andrzeja Dudy w Waszyngtonie.

Mają tam powstać magazyny sprzętu wojskowego dla US Army. Być może w wielkopolskiej miejscowości będą stacjonować także myśliwce F-35, które Polska chce kupić od USA. Obecnie w Powidzu przebywa około stu lotników 181. eskadry lotniczej z Forth Worth w Teksasie.

Na amerykańskich żołnierzy stacjonujących w Powidzu na razie skarżą się mieszkańcy. Ekipy budowlane wycinają okoliczne lasy, rozjeżdżają lokalne drogi, nie wytrzymuje też miejscowa kanalizacja.

– Nie ma tygodnia bez awantury, kolizji na drodze, skargi do wójta i złych emocji. Niedawno konwój Amerykanów nie wyrobił się na zakręcie i najechał na płot mieszkańca. Nikt nie powiedział przepraszam. Później nasi dorwali Amerykanina, jak pił piwo w Powidzu, no i... dostał w twarz – mówił jeden z mieszkańców w kwietniu.
źródło: RMF FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Od dziś zupełnie nowe naTemat.pl 4.0. To największa zmiana w historii serwisu
0 0Grupa naTemat nigdy nie była tak popularna jak teraz. Dziękujemy!
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Taki hit, że rzucił pracę i założył firmę
0 0Ostatni przystanek twojego pupila: witamy w krematorium dla zwierząt
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"