Kolejny więzień nie żyje. W areszcie we Wrocławiu znaleziono zwłoki 21-latka

W areszcie śledczym we Wrocławiu znaleziono zwłoki 21-letniego więźnia.
W areszcie śledczym we Wrocławiu znaleziono zwłoki 21-letniego więźnia. Fot . Marcin Onufryjuk / Agencja Gazeta
W jednej z cel aresztu śledczego przy ul. Świebodzkiej we Wrocławiu znaleziono zwłoki 21-letniego osadzonego. Mężczyzna prawdopodobnie powiesił się. Prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie i czeka na wyniki sekcji zwłok – informuje "Gazeta Wyborcza".


Zwłoki 21-letniego więźnia odkryto w sobotę 10 sierpnia. Ciało znalazł funkcjonariusz podczas porannego apelu. W tej samej celi znajdował miał się znajdować także inny mężczyzna, który podobno niczego nie słyszał. Prokuratura już wszczęła śledztwo ws. śmierci w areszcie. Na razie nie uzyskała jeszcze wyników sekcji zwłok 21-latka.

Seria zgonów osadzonych
"Wyborcza" przypomina, że w styczniu w monitorowanej celi przy ul. Świebodzkiej we Wrocławiu powiesił się 26-latek. Mężczyzna przebywał w areszcie od trzech dni. Trafił tam ze szpitala psychiatrycznego.

Z kolei 6 sierpnia we wrocławskim więzieniu przy ul. Kleczkowskiej zmarł Brunon Kwiecień. Odsiadywał karę 9 lat więzienia za przygotowywanie zamachu na Sejm. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci był udar mózgu.

Największe kontrowersje wzbudza jednak tajemnicza śmierć byłego boksera Dawida Kosteckiego, który zmarł w warszawskim areszcie 2 sierpnia. Śledczy nie mają żadnych wątpliwości, że były bokser popełnił samobójstwo.

"Wyborcza" podawała, że samobójstwo Kosteckiego mogło zostać upozorowane. Według dziennika na ciele boksera znaleziono ślady po nakłuciu igłą wskazujące na to, że mógł zostać przed śmiercią odurzony.

źródło: "Gazeta Wyborcza"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Od dziś zupełnie nowe naTemat.pl 4.0. To największa zmiana w historii serwisu
0 0Grupa naTemat nigdy nie była tak popularna jak teraz. Dziękujemy!
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Taki hit, że rzucił pracę i założył firmę
0 0Ostatni przystanek twojego pupila: witamy w krematorium dla zwierząt
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"