PiS tylko mocniej znienawidzi Gdańsk. Lech Kaczyński bez honorowego obywatelstwa miasta

Rada miasta Gdańska nie zdecydowała się na przyznanie Lechowi Kaczyńskiemu tytułu honorowego obywatela miasta.
Rada miasta Gdańska nie zdecydowała się na przyznanie Lechowi Kaczyńskiemu tytułu honorowego obywatela miasta. Fot. Rafał Małko / Agencja Gazeta
Rada Miasta Gdańska odrzuciła wniosek o nadanie prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu tytułu honorowego obywatela miasta. Uznano między innymi, że brakuje dowodów na to, iż zmarły w katastrofie smoleńskiej brat prezesa Prawa i Sprawiedliwości wyjątkowo zasłużył się dla Gdańska.


O odrzuceniu wniosku zdecydowano podczas głosowania. O negatywnym jego wyniku przesądziło kilka kwestii. Jednym z głównych powodów odmowy było to, że w Gdańsku honorowego obywatelstwa nie nadaje się osobom zmarłym. Poza tym pismo w sprawie uhonorowania Lecha Kaczyńskiego nie spełniło wymogów formalnych.

Radny Koalicji Obywatelskiej i członek Komisji ds. Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miasta Gdańska Łukasz Bejm podkreśli w rozmowie z lokalnymi mediami, że nie przedstawiono żadnych argumentów, które wskazywałyby na to, iż Lech Kaczyński wyjątkowo zasłużył się dla Gdańska.

Pismo z wnioskiem o uhonorowanie Kaczyńskiego złożono w czerwcu. "Profesor Lech Kaczyński był jednym z najbardziej zasłużonych działaczy opozycji demokratycznej w Polsce, jako wzorowy mąż stanu i prawdziwy patriota, do końca pozostał wierny swoim ideałom. Gdańsk był w życiu Prezydenta Profesora Lecha Kaczyńskiego szczególnie ważnym i pięknym miastem, to miasto ukształtowało jego karierę naukową i polityczną – stwierdzili autorzy pisma.


źródło: "Dziennik"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Actina 0 0Stąd wyjdą przyszli zwycięzcy turniejów gamingowych. Dom marzeń każdego gracza
Kazar 0 0Przestaniecie tęsknić za latem. Wczesnojesienna kolekcja Kazar to kwintesencja stylu

INNPOLAND