Nowy strajk nauczycieli wisi w powietrzu. Broniarz: zdecyduje o tym zarząd pod koniec sierpnia

Sławomir Broniarz wypowiedział się na temat powrotu nauczycieli do zawieszonego wiosną strajku.
Sławomir Broniarz wypowiedział się na temat powrotu nauczycieli do zawieszonego wiosną strajku. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Sławomir Broniarz przyznał, że Związek Nauczycielstwa Polskiego będzie chciał wrócić do strajku, który został zawieszony wiosną – informuje Radio dla Ciebie. Wszystko rozstrzygnie się pod koniec sierpnia. Wtedy zarząd ma zdecydować czy i kiedy przeprowadzić głosowanie wśród zrzeszonych w związku nauczycieli.


– O tym, jakie będą działania ZNP, będziemy rozmawiali na zebraniu prezydium 26 sierpnia. Wtedy podejmiemy decyzję o dalszych działaniach związku i o dacie ewentualnego referendum. Nie mogę w tej chwili potwierdzić, czy odbędzie się ono we wrześniu – powiedział na antenie Radia dla Ciebie prezes ZNP Sławomir Broniarz.

Dodał, że referendum będzie decydujące w kwestii czy strajk się odbędzie i kiedy zostanie rozpoczęty. Wszystko zależy więc od woli nauczycieli. – Będziemy pytać nauczycieli i pracowników oświaty niebędących nauczycielami, jaka forma protestu byłaby przez nich najbardziej akceptowana – stwierdził Broniarz i nawiązał do badania, które przeprowadził niedawno Ogólnopolski Międzyszkolny Komitet Strajkowy.

Wynika z niego, że 41 proc. nauczycieli uważa ogłoszenie nowego strajku za potrzebne. Poparcie dla protestu rośnie – do 66 proc. – gdyby nie wiązał się on z odejściem od tablic. Zaledwie 19 proc. nauczycieli uważa protest za całkowicie niepotrzebny. Różne są też głosy jeśli chodzi o formę strajku. Większość opowiada się za ograniczeniem obowiązków. Niektórzy zaś wskazywali blokowanie ulic (26 proc.), strajk okupacyjny (37 proc.) i głodowy (15 proc.).


źródło: Radio dla Ciebie
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Actina 0 0Stąd wyjdą przyszli zwycięzcy turniejów gamingowych. Dom marzeń każdego gracza
Kazar 0 0Przestaniecie tęsknić za latem. Wczesnojesienna kolekcja Kazar to kwintesencja stylu

INNPOLAND