Ratownicy TOPR pokazali warunki, w jakich szukają grotołazów. Są już naprawdę blisko

Ratownicy TOPR pokazali warunki, w jakich pracują przy poszukiwaniu grotołazów.
Ratownicy TOPR pokazali warunki, w jakich pracują przy poszukiwaniu grotołazów. Fot. Facebook / TOPR
Ratownicy TOPR pokazali warunki, w jakich pracują w Jaskini Śnieżnej. Przebili się przez wąską szczelinę, za którą pojawiło się przejście. Niestety, nie było tam śladu grotołazów. Jednak według naczelnika TOPR Jana Krzysztofa, miejsce, gdzie mają się znajdować poszukiwani, jest już naprawdę blisko.


Ratownicy TOPR szukali grotołazów już kolejny dzień. Mężczyźni utknęli w tatrzańskiej Jaskini Wielkiej Śnieżnej podczas wyprawy eksploracyjnej. Wyjście uniemożliwiły im ulewne deszcze, przez które podniósł się poziom wody w jaskini. Niestety, szanse na uratowanie grotołazów są coraz mniejsze. Akcja poszukiwawcza trwa od soboty. Jaskinia Wielka Śnieżna to najgłębszy i najdłuższy system jaskiniowy w Polskich Tatrach. Długość wszystkich korytarzy jaskini wynosi niemal 23 km, a różnica poziomów to ponad 800 m.

W miniony czwartek do jaskini weszła grupa sześciu doświadczonych grotołazów z Wrocławskiego Klubu Grotołazów. Dwóch z nich zostało odciętych od grupy przez wodę, która zalała część korytarza w tzw. Przemkowych Partiach. Grotołazi ostatni kontakt głosowy mieli ze sobą w sobotę około godz. 2:00 w nocy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Actina 0 0Stąd wyjdą przyszli zwycięzcy turniejów gamingowych. Dom marzeń każdego gracza
Kazar 0 0Przestaniecie tęsknić za latem. Wczesnojesienna kolekcja Kazar to kwintesencja stylu

INNPOLAND