Wiadomo, jakie plany miał Piotr Woźniak-Starak. Filmowiec ciepło wspomina producenta

Michał Kwieciński, szef Akson Studio wspomina Piotra Woźniaka-Staraka.
Michał Kwieciński, szef Akson Studio wspomina Piotra Woźniaka-Staraka. Fot. Instagram / pwsas
Piotra Woźniaka-Staraka wspominają koledzy ze środowiska filmowego. Uczynił to w ciepłych słowach Michał Kwieciński, szef Akson Studio, wytwórni filmów dokumentalnych i fabularnych. Kwieciński wyjawił, że producent filmowy miał w planach reżyserię swojego pierwszego filmu.


Piotr Woźniak-Starak po krótkim epizodzie z firmą odzieżową zdecydował się wkroczyć w świat filmu. Kwieciński w rozmowie z Wirtualną Polską wspomina, że Woźniak-Starak na początku nie wiedział nic o filmach, jednak był uważnym obserwatorem i szybko wyciągał wnioski. – Myśleliśmy nawet, żeby razem założyć spółkę. Ale zdecydował się założyć swoją firmę – komentuje.


Z jednej strony przyznaje, że Piotr Woźniak-Starak pojawiał się na planie filmu z ochroną i przez cały czas były przy nim dwie, trzy osoby, które pilnowały każdego jego kroku. Nadmienia jednak, że długo nie miał pojęcia o ochronie Staraka, gdyż był dyskretny i nie wywyższał się. Zapamiętał go też jako osobę skromną i empatyczną. – Nie był w ogóle rozkapryszony. Nie narzucał się nikomu – wspomina.


Kwieciński pozytywnie zapamiętał także Staraka jako filmowca. Miał robić filmy dla publiczności, ale nie podlizywać się jej w prymitywny sposób. – Jego dwa filmy - "Bogowie" i "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" - oceniam bardzo wysoko. Widać tam jego rękę – komentuje.


Szef Akson Studio ujawnił, że Woźniak-Starak miał w planach wyreżyserowanie swojego pierwszego filmu. Kilka lat temu myślał o kinie akcji z wyścigami samochodowymi. Nie wiadomo jednak, czy plany te nie uległy zmianom w ostatnich latach.

Watchout Studio żegna Piotra Staraka
Piotra Woźniaka-Staraka, którego ciało odnaleźli płetwonurkowie w czwartek rano, pożegnali też w przejmujący sposób pracownicy jego firmy Watchout Studio.

"18 sierpnia 2019 roku w tragicznym wypadku zginął Piotr Woźniak-Starak, producent filmowy, założyciel Watchout Studio, prawdziwy przyjaciel, mąż Agnieszki Woźniak-Starak" – czytaliśmy na Facebooku firmy Piotra Woźniaka-Staraka.

Watchout Studio wspominało swojego twórcę jako ciepłego, niezwykłego człowieka o otwartym sercu, który jednocześnie był profesjonalistą w swoim fachu, gdyż potrafił realizować własne wizje artystyczne, porywając za sobą miliony widzów. 

Wzruszający post po śmierci producenta zamieścił także Borys Szyc, prywatnie jego przyjaciel. "Nie mam słów, Piotrula. Żegnaj, przyjacielu. Braszku. Odpoczywaj w spokoju" – napisał aktor.

źródło: Wirtualna Polska

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Actina 0 0Stąd wyjdą przyszli zwycięzcy turniejów gamingowych. Dom marzeń każdego gracza
Kazar 0 0Przestaniecie tęsknić za latem. Wczesnojesienna kolekcja Kazar to kwintesencja stylu

INNPOLAND