Nie wszystkie ubezpieczenia chronią przez całe życie. Oto jak wybrać polisę, która nie wygasa

Możliwość konwersji polisy pozwala wydłużyć okres ochrony najbliższych.
Możliwość konwersji polisy pozwala wydłużyć okres ochrony najbliższych. materiał prasowy
Ubezpieczenia na życie kojarzą się czasem z planami emerytalnymi i gromadzeniem kapitału na starość, ale niezależnie od tego jaki jest cel zakupu ubezpieczenia, jest to produkt, który zabezpiecza przede wszystkim okres do emerytury.


Ubezpieczenie na życie zapewnia ochronę finansową rodziny ubezpieczonego na wypadek jego śmierci. Z tego powodu ma ona ogromne znaczenie w sytuacji, gdy ciężar utrzymania rodziny spoczywa na jednej osobie albo gdy spłacamy kredyt i potrzebujemy go zabezpieczyć. Polisa na życie może też zapewniać ochronę na wypadek trwałego inwalidztwa czy poważnego zachorowania, zabezpieczając finansowo ubezpieczonego na wypadek sytuacji, gdy nie będzie on mógł samodzielnie zarabiać pieniędzy.

Polisę na życie posiada prawie 9 mln Polaków – wynika z danych Komisji Nadzoru Finansowego. Badania przeprowadzone przez Ipsos na zlecenie Unum Życie pokazują, że główną przyczyną zakupu tego ubezpieczenia jest potrzeba zapewnienia bliskim wsparcia finansowego w razie śmierci ubezpieczonego: 22 proc. ankietowanych deklaruje, że kupiło polisę na życie z powodu odpowiedzialności za rodzinę, 7 proc. nie chce obciążać najbliższych swoimi zobowiązaniami finansowymi, a 13 procentom respondentów myśli o kosztach swojego pochówku i pogrzebu.
Pieniądze na teraz i przyszłość
- Polisa terminowa ma uzasadnienie, kiedy świadomie chcemy zabezpieczyć pewien okres w życiu rodziny, gdy potrzeba finansowa jest większa z powodu np. zobowiązań kredytowych, kosztów utrzymania rodzinylub z powodu kosztów wykształcenia dzieci – tłumaczy Jacek Hyży, Senior Consulting Life Protection Advisor Unum Życie.

W tym przypadku trzeba się liczyć z tym, że polisa będzie naszym kosztem i jeżeli nie nastąpi żadne zdarzenie ubezpieczeniowe, nie zbuduje aktywów na przyszłość. Podobnie zresztą jak w przypadku ubezpieczeń majątkowych czy komunikacyjnych.

- W Unum polisa terminowa ma bardzo unikalną cechę, a mianowicie gwarantowaną konwersję, czyli możliwość zamiany na ubezpieczenie na całe życie bez względu na stan zdrowia w chwili konwersji. Zatem kupując polisę terminową gwarantujemy sobie ubezpieczalność, czyli eliminację oceny ryzyk zdrowotnych, które mogę wpłynąć na brak możliwości kupna polisy– wyjaśnia Jacek Hyży.


Co ważne, nie jest to rozwiązanie kosztowne. Trzydziestolatek, który wykupi ubezpieczenie terminowe ze składką zmienianą co pięć lat z możliwością kontynuacji polisy do 75 roku życia, z sumą ubezpieczenia 500 000 zł, zapłaci miesięczna składkę w wysokości 107,36 zł. Czterdziestolatek za polisę ze składką zmienianą co pięć lat z możliwością kontynuacji polisy do 75 roku życia i na sumę ubezpieczeniową 200 000 zł zapłaci miesięcznie 116,28 zł składki.

Terminowe ubezpieczenie na życie ma także zalety z punktu widzenia pracodawcy ze względu na możliwość wykupienia polisy grupowej z możliwością konwersji. Obecnie mamy rynek pracownika i zatrudnienie oraz zatrzymanie wartościowych pracowników w firmie jest wyzwaniem. Jednym ze sposób zwiększenia motywacji pracowników oraz ich lojalności wobec pracodawcy są benefity pracownicze, a połączenie ochrony życia z zabezpieczeniem emerytalnym to bardzo cenny bonus.

Jak się ubezpieczyć?
Zakup terminowego ubezpieczenia na życie wymaga dogłębnego namysłu i przeanalizowania potrzeb swoich oraz swojej rodziny, jak również krytycznego spojrzenia na własne zobowiązania finansowe. To sprawia, że lepiej nie kupować tego ubezpieczenia on-line.

W tym przypadku zamiast kalkulatora internetowego sprawdza się pomoc zaufanego profesjonalnego doradcy, z którym szczerze można porozmawiać o własnej sytuacji życiowej i finansowej. Porównywarka ofert nie jest w stanie zastąpić takiego doradcy.

Ekspert ubezpieczeniowy pomoże nam wybrać najlepszy produkt, zarówno jeśli chodzi o zakres ochrony, jak i okres ochrony oraz sumę ubezpieczenia. Na tym jednak nie koniec. Na pomoc profesjonalnego doradcy można liczyć na każdym etapie trwania umowy. Ekspert pomoże, dopasowując plan ubezpieczeniowy do zmieniających się potrzeb i możliwości finansowych klienta oraz doradzając w odpowiednim momencie konwersję polisy terminowej na ubezpieczenie na całe życie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Duka 0 0Szwedzki przepis na spotkanie. “Krog” to kolejne modne słowo ze Skandynawii
Duracell 0 0Zabawki z prawdziwą mocą. Służą nie tylko do zabawy
0 0Zebrali pół miliona dla okradzionej 99-latki. Teraz czytają, że się "wzbogacili"
0 0Maciej Musiał ma nową dziewczynę. To zeszłoroczna Miss Polski
O TYM SIĘ MÓWI 0 0O co chodzi z #SilniRazem? Atak PiS jeszcze bardziej wypromował twitterową akcję

TYLKO W NATEMAT

0 0"Znajomi mi wyjaśnili". Kaczyński popłynął mówiąc o dzieciach – lekarka obala jego teorię
0 0Kaczyński cieszy się, że gonimy Niemców. Ale powołuje się na raport, którego nie zrozumiał