Oskórowane podudzie, oparzenia i złamania. Wstrząsający opis obrażeń turystów po burzy w Tatrach

Po burzy w Tatrach ranni trafili do szpitali z poważnymi obrażeniami.
Po burzy w Tatrach ranni trafili do szpitali z poważnymi obrażeniami. Fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta
Po gwałtownej burzy w Tatrach nie żyją cztery osoby, a ponad 150 jest rannych. Poszkodowani trafili do szpitali ze złamaniami i innymi poważnymi obrażeniami. Jeden z pacjentów w wyniku uderzenia pioruna miał oskalpowane podudzie.


Ranni po czwartkowej burzy w Tatrach zostali przewiezieni m.in. do Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Nowym Targu. Jak podaje RMF FM, trzy ciężko ranne osoby przeszły w nocy operacje.

– Polegały na usuwaniu odłamków skalnych z kości i zabezpieczeniu ran. 21-latek z urazem czaszkowo-mózgowym czeka na operację. Jest w stanie ciężkim, ale stabilnym. Wymaga odbarczenia z uwagi na wklinowanie łuski kości do tkanki – przekazała Aleksandra Chowaniec, dyrektor szpitala w Nowym Targu.

Z jej relacji wynika, że część poszkodowanych doznała wręcz szokujących obrażeń. – Jeden z pacjentów w wyniku uderzenia pioruna miał oskórowane podudzie – poinformowała. – Często są to rany łączone, oparzeniowe z urazami wielonarządowymi. Rany powstałe w wyniku uderzenia pioruna są bardzo ciężkie do leczenia – dodała.

Ilu jest poszkodowanych?
Po udzieleniu pierwszej pomocy do szpitali przyjęto na dalsze leczenie i obserwację 56 osób. 34 osoby nadal przebywają w szpitalnych oddziałach. 15 rannych leczonych jest w Nowym Targu, pięciu w Zakopanem, a czterech w Centrum Urazowym Medycyny Ratunkowej i Katastrof w Krakowie.


W gwałtownej czwartkowej burzy w Tatrach zginęły cztery osoby, w tym dwoje dzieci. Jak podaje RMF FM, ofiary pochodziły z różnych regionów Polski – to mieszkańcy województwa mazowieckiego, podlaskiego, Dolnego Śląska i Małopolski.

Ratownicy szukają jeszcze dziewięciu turystów, o których wiadomo, że mogli być na szlakach podczas burzy. Liczba ta początkowo była większa, ale część osób już odnaleziono.

źródło: RMF FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze
0 0Powiedzieli "sprawdzam". Oto, co się stało ze 100 obietnicami partii Kaczyńskiego
0 0Przestajemy wierzyć, że może być inaczej. Polacy wiedzą, kto wygra wybory
WYBORY2019 0 0Pozwolił powiesić plakaty kandydata PiS i teraz żałuje. "Popełniłem błąd i właśnie za niego płacę"
0 0Parodiował niepełnosprawnych? Pszoniak: Trzeba się puknąć w głowę!