Kolejny polityk PO dostał pracę na Ukrainie. Obejmie ważne stanowisko

Marcin Święcicki z PO został mianowany nowym rzecznikiem praw przedsiębiorców na Ukrainie.
Marcin Święcicki z PO został mianowany nowym rzecznikiem praw przedsiębiorców na Ukrainie. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Poseł PO Marcin Święcicki od 12 października będzie pracował na Ukrainie. Były prezydent Warszawy oficjalnie został mianowany nowym rzecznikiem praw przedsiębiorców w tym kraju. Polityk na Facebooku wyjaśnił, dlaczego zdecydował się objąć tę funkcję.


"Zapadła decyzja Rady Ministrów Ukrainy zatwierdzająca uchwałę rady nadzorczej Rady Rzecznika Praw Przedsiębiorców Ukrainy o powołaniu mnie na Rzecznika Praw Przedsiębiorców Ukrainy" – poinformował Marcin Święcicki. Premier Volodymyr Groysman podpisał już stosowne rozporządzenie. Tym samym od 12 października polski polityk zacznie pracę w Kijowie.

Święcicki opisał, jakie będą jego nowe obowiązki. "Rzecznik (...) rozpatruje indywidualne skargi przedsiębiorców na organy władzy, interweniuje na ich rzecz, jeśli uzna skargę za zasadną a także, co ważne, przygotowuje dla rządu rekomendacje systemowe" – wyjaśnił.

A skąd pomysł, by ubiegać się o to stanowisko? Poseł PO przyznał, że dostał telefon o rozpisanym konkursie na to stanowisko i zadano mu pytanie, czy jest nim zainteresowany.

"Po kilku interview i testach, które organizowała firma headhunterska, zostałem przedstawiony Radzie Nadzorczej Rady Ombudsmana, która jednogłośnie podjęła decyzję i przesłała moją kandydaturę do zatwierdzenia Radzie Ministrów Ukrainy" – napisał.

Święcicki nie ukrywa, że cieszy się z nowego wyzwania poza granicami Polski. "Nie tylko mogę życzyć Ukraińcom sukcesów w przededniu ich narodowego święta, ale spróbować samemu dodać do pomyślności naszego sąsiada własną cegiełkę" – dodał.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Actina 0 0Stąd wyjdą przyszli zwycięzcy turniejów gamingowych. Dom marzeń każdego gracza
Kazar 0 0Przestaniecie tęsknić za latem. Wczesnojesienna kolekcja Kazar to kwintesencja stylu

INNPOLAND