Jaki majątek zgromadził Piebiak, prawa ręka Ziobry? Są jego oświadczenia majątkowe

Na stronach BIP Ministerstwa Sprawiedliwości opublikowane są oświadczenia majątkowe Łukasza Piebiaka.
Na stronach BIP Ministerstwa Sprawiedliwości opublikowane są oświadczenia majątkowe Łukasza Piebiaka. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Łukasz Piebiak podał się do dymisji po ujawnieniu informacji o hejterskiej kampanii wymierzonej w sędziów, którzy byli krytyczni wobec zmian w sądownictwie firmowanych przez partię rządzącą. Na stronach Ministerstwa Sprawiedliwości opublikowano oświadczenia majątkowe Piebiaka z 2017 i 2018 roku.


W dokumencie opublikowanym na stronie Biuletynu Informacji Publicznej MS z dnia 28.03.2018 czytamy, że Łukasz Piebiak ma dom o powierzchni 136 metrów kwadratowych. Nie posiada mieszkania, gospodarstwa rolnego czy innych nieruchomości.

Ma 19,246 zł wspólnie z małżonką (przez rok oszczędności zwiększyły się o prawie 8,5 tys. zł) oraz 436,63 euro w ramach majątku odrębnego. Nie posiada papierów wartościowych, nie nabył też mienia od Skarbu Państwa czy innej państwowej jednostki.

Z oświadczenia majątkowego Piebiaka wynika, że nie posiada samochodu, a przynajmniej wartego ponad 10 tys. zł, bo takie mienie ruchome należy wymienić w oświadczeniu majątkowym. Z przedmiotów o takiej wartości Łukasz Piebiak podaje jedynie zabytkowy kredens o wartości 12 tys. zł, który ma wspólnie z małżonką.

Dowiadujemy się, że w ramach zobowiązań pieniężnych o wartości powyżej 10 tys. zł Łukasz Piebiak ma do spłacenia kredyt hipoteczny na dom. Obecny stan jego zadłużenia wynosi ponad 130 tys. franków szwajcarskich, czyli według kursu z 23 sierpnia – ponad pół miliona złotych.

Były wiceminister sprawiedliwości zaciągnął też pożyczkę mieszkaniową na dom – stan zadłużenia wynosi ponad 81 tys. zł, a także pożyczkę hipoteczną – stan zadłużenia to ponad 167 tys. zł.

Afera Piebiaka
Informacje o aferze Piebiaka ujawnił portal Onet. W resorcie sprawiedliwości miały powstać farmy trolli, które prowadziły kampanię nienawiści wobec między innymi pierwszej prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf i prezesa stowarzyszenia Iustitia Krystiana Markiewicza.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze
0 0Powiedzieli "sprawdzam". Oto, co się stało ze 100 obietnicami partii Kaczyńskiego
0 0Przestajemy wierzyć, że może być inaczej. Polacy wiedzą, kto wygra wybory
WYBORY2019 0 0Pozwolił powiesić plakaty kandydata PiS i teraz żałuje. "Popełniłem błąd i właśnie za niego płacę"
0 0Parodiował niepełnosprawnych? Pszoniak: Trzeba się puknąć w głowę!