Poszukiwania zaginionych po tragedii w Tatrach. Wiemy, ile osób udało się już odnaleźć

Policja szuka cały czas jednej osoby zaginionej w Tatrach.
Policja szuka cały czas jednej osoby zaginionej w Tatrach. Fot. Twitter.com / Małopolska Policja
Funkcjonariusze z Krakowa, Zakopanego i ościennych powiatów poszukują cały czas jednej osoby zaginionej po czwartkowej burzy, która przyczyniła się do śmierci czwórki turystów w Tatrach. Jak udało się ustalić naTemat.pl, pomocne w weryfikacji tożsamości poszkodowanych były znalezione przez policję na szlaku ich rzeczy osobiste, wśród których były m.in. dokumenty.


Małopolscy policjanci od czwartku szukali kilkunastu osób, które zaginęły po burzy, która przetoczyła się przez Tatry. W nawałnicy zginęły cztery osoby a prawie 200 zostało rannych. Cały czas funkcjonariusze nie ustalili miejsca pobytu jednej zaginionej osoby.

– Z naszych informacji wynika, że nadal poszukiwana jest jedna osoba. Cały czas działa jeszcze infolinia, pod numerem której można zgłaszać osoby zaginione. Te liczby nie są stałe i zmieniały się w przeciągu ostatniej doby – mówi nam st.sierż. Anna Zbroja-Zagórska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Zaginionych zgłaszały nie tylko rodziny, ale także pensjonaty, które utraciły kontakt z zameldowanymi u siebie gośćmi. Często brak kontaktu wynikał po prostu z faktu, że w niektórych schroniskach w Tatrach, w których schronili się turyści, brak zasięgu telefonii komórkowej. W ustaleniu tożsamości poszkodowanych w nawałnicy oraz odnajdywaniu osób zaginionych pomocni byli policjanci, którzy w piątek wyruszyli w Tatry w poszukiwaniu pozostawionych podczas akcji ratunkowej rzeczy osobistych.


– Akcja jeszcze trwa. Policjanci natrafili na rzeczy osobiste, które należą do turystów, którzy wczoraj ulegli wypadkowi. Wśród nich były także dokumenty. Dzięki temu mogliśmy zidentyfikować personalia osób, których jeszcze nie znaliśmy, a które były na liście zaginionych – dodaje st.sierż. Zbroja-Zagórska.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze
0 0Powiedzieli "sprawdzam". Oto, co się stało ze 100 obietnicami partii Kaczyńskiego
0 0Przestajemy wierzyć, że może być inaczej. Polacy wiedzą, kto wygra wybory
WYBORY2019 0 0Pozwolił powiesić plakaty kandydata PiS i teraz żałuje. "Popełniłem błąd i właśnie za niego płacę"
0 0Parodiował niepełnosprawnych? Pszoniak: Trzeba się puknąć w głowę!